Öne Çıkanlar yanlışlıkla google play store zahide yetiş Alev THY Eurolegue A Grubu

Türkiye’nin "ilk" Kardiyo-Onkoloji Bölümü Edirne'de açıldı

-TÜ Rektörü Prof. Dr. Yörük: "Türkiye, Balkanlar ve Doğu Avrupa'daki ilk merkezi hep birlikte açıyoruz"

Türkiye’nin

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesinde (TÜ) kanser hastalarının kalp rahatsızlıklarına müdahale edecek Kardiyo-Onkoloji bölümü törenle açıldı.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, TÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümündeki açılışta, açılan Kardiyo-Onkoloji bölümünün Türkiye, Balkanlar ve Doğu Avrupa'da "tek" olduğunu söyledi.

TÜ'nün bölgenin en güçlü hastanelerinden biri olduğunu kaydeden Yörük, şöyle konuştu:

“Hastanemiz Onkoloji ve Kardiyoloji’de çok güçlüydü. Bu iki temel önemli birimi burada birleştirdik. Türkiye, Balkanlar ve Doğu Avrupa’daki ilk merkezi hep birlikte açıyoruz. Bölgemize, insanımıza şifalar dağıtması diliyorum. Bu poliklinik onkoloji hasatlarının gerek hastalıklarından gerekse mecburen verdiğimiz medikal ve kemoterapi sonrası oluşabilecek olan kalp sorunlarının hızlı teşhisinin ve tedavisinin planlamasında hizmet verecek çok önemli bir merkez. Bu onkoloji ve kardiyolojinin gücünün birleşmesi ile oluyor. Emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.”

Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu da tıp dünyasında önemli bir adım atıldığını belirterek, “Kardiyoloji ile onkolojiyi birleştiren ve özellikle rahatsız olan insanlarımızın üçüncü kademe tedavi etmek üzere çok önemli işlevleri olacak. Çok önemli bir eksikliği tamamlıyorlar” dedi.

TÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr Kenan Yalta ise kalbin onkolojik durumlarda fazlasıyla etkilendiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Karslıoğlu, Rektör Yörük ve akademisyenler bölümün açılışını yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196