Öne Çıkanlar otomotiv göçük Fenerbahçe Futbol balıkesir

"Çocuklarda Otoinflamatuar Hastalıklar"

-İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kasapçopur: -"Bu hastalıklar çocukluk çağında başlayarak tekrarlayan ateş sendromu olarak kendini gösterir"

EDİRNE (AA) - İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, otoinflamatuar hastalıkların çocukluk çağında başlayarak tekrarlayan ateş sendromu olarak kendini gösterdiğini söyledi.

Kasapçopur, Trakya Üniversitesi Kütüphanesinin Konferans Salonu'nda düzenlenen "Çocuklarda Otoinflamatuar Hastalıklar" konulu toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Kasapçopur, otoinflamatuar hastalıkların özellikle çocuklarda görülen bir grup ateş sendromu hastalığı olduğunu belirtti.

Otoinflamatuar hastalıkların çeşitli belirtilerinin olduğunu ifade eden Kasapçopur, şunları aktardı:

"Bu hastalıklar çocukluk çağında başlayarak tekrarlayan ateş sendromu olarak kendini gösterir. Ayrıca ateşle birlikte karın ağrıları, döküntüler, göğüs ağrıları, eklem şişlikleriyle ortaya çıkar. İki, üç gün süren karın ağrısı benzer ve kendini tekrarlayan şekildedir bu ağrılar. Çocuk kendini bir iyi, bir kötü hissederse aile çocuk hekimine başvurmalıdır. Bu grup hastalıklar ülkemizde yaygın olarak görülür. Anadolu'da, Trakya'ya göre daha rastlanır."

Toplantıya, tıp fakültesi öğrencileri ve akademisyenler katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196