Öne Çıkanlar otomotiv anma yarışma saldırı Ivory Latta

Coca-Cola her geçen gün tehlike saçıyor!

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan kola tam bir tehlike yuvası.Can alıcı maddeler içeren içimizi günden güne yavaş yavaş ölüme götüren bu kola asla tüketilmesi tavsiye edilmeyen içeceklerden birisidir.Kola, bazı meyve suları, gazoz gibi içecekler özellikle yaz aylarının ve Ramazan'ın gelmesiyle en çok tüketilenler listesinde ilk sırada yer alıyor. Özellikle kapalı olduğundan oldukça emin olduğumuz teneke kutular... Peki teneke kutularda tükettiklerimiz ne kadar temiz? Tenekeler kutular kapalı fakat ne kadar hijyenik? Teneke kutular yeterince temiz mi?

Coca-Cola her geçen gün tehlike saçıyor!
Yaz aylarının ve Ramazan sofralarının vaz geçilmez tatlarından kola, gazoz ve bazı meyve suları en çok tüketilenler listesinde başı çekiyor. Kapalı olduğundan yüzde 100 emin olduğumuz teneke kutu içerisindeki içecekler en çok tercih ettiklerimiz arasında... Çocuklarımıza bile verdiğimiz teneke kutu içerisindeki içecekler ne kadar temiz? Teneke kutular ne kadar güvenilir? Teneke kutular kapalı fakat ne kadar faydalı? Teneke kutudaki içeçekler mikrop saçıyor mu? Hepsi ve daha fazlası haberin devamında...

Teneke kutulu içeceklerin kapakları mikrop saçıyor. İmza kampanyası başlatan Hijyen Konseyi, “Yasaklanması ya da sağlıklı hale getirilmesi gerek ” diyor.

Türkiye 'de senede yaklaşık olarak 2 milyar kutu içecek tüketiliyor. Şayet çok fazla az insan kutulardaki tehlikenin farkında. Sene başında faaliyete başlayan ve gıda mühendisleri, veterinerler, hukukçular, sağlıkçılar ile son kullanıcı derneklerini birleştiren Hijyen Konseyi, mühim bir uyarıda bulundu.
Konsey Sözcüsü Mehmet İmrek, “Birçok depodaki fare ve böcekler, yiyecek bulmak için teneke kutu içeceklerinin ağızla temas eden üst mevkisinde gezinip pisliğini bırakabiliyor. Kimi büfe, kafeterya ve lokantalarda ise, kutulu içecekler kaldırım kenarlarında gün boyu tutuluyor. Bu da mikroplara davetiye çıkarıyor. ABD'de bir kadın, teneke kutu üzerinde mevcut bulunan fare idrarı kalıntısından binaen vefat etti . Ülkemizde birden fazla kişi, bu nedenden rahatsızlanıyor. Pipet de çözüm değil” diye belirtti .
İmza kampanyası başlattıklarını ifade eden İmrek, “İsteyen herkes www.tehlikeyedikkat.com adresine girerek internet üzerinden imza verebilir. Gıda Yönetmeliği'nde ivedi bir biçimde farklılık yapılarak teneke kutuların yasaklanması ya da hijyenik hale getirilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde gelecek nesiller Hastane kapılarında sürünecek, ilaçsız yaşayamayacak” diye açıkladı.Y

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196