Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri Volkan Şen ameliyattan Alev i cinayet

Çanakkale'de kol damarı daralmasına stentle müdahale

Çanakkale'de kol damarı daralmasına stentle müdahale

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Çanakkale Devlet Hastanesi Anjiyografi Ünitesinde işlem çeşitliliği artıyor.
Hastaneye başvuran ve sol kolu besleyen damarda daralma saptanan hastaya Kardiyoloji Uzmanı Dr. Erdal Gürsul tarafından yapılan işlemle stent takıldı.
Dr. Gürsul, yaptığı açıklamada, daha önceden by-pass operasyonu geçiren hastanın göğüs ve kol ağrısı şikayetiyle kendilerine başvurduğunu belirterek, "Yaptığımız anjiyografi işleminde kol ve bypass damarlarını besleyen ana damarda daralma saptadık. Daralmayı genel anestezi uygulamadan stent koyarak tedavi ettik. Aynı gün bacak damarlarında daralma saptanan bir başka hastamıza da balon ile damar genişletme işlemi uyguladık." dedi.
Ünitenin faaliyete başlamasının ardından geçen 9 aylık süreçte 2 bin 100 anjiyografi işlemi gerçekleştirildiğini aktaran Gürsul, "Kalp, boyun ve bacak işlemlerinin yanında kalp pili takılması, ritm bozuklukları, kalp deliği kapanması gibi işlemler de yapılmaktadır. Yeni açılan ünitemizde kısa zamanda nitelikli işlemlerin gerçekleşmesinde emeği olan, ekip ruhuyla ve özveriyle çalışan kardiyoloji kliniğinin tüm birimlerine teşekkür ederim." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196