SAĞLIK:
Başbakan Erdoğan İstanbul'da 1,5 Milyon'a sesleniyor Canlı İzle (23 03 2014) AK Parti İstanbul Yenikapı Mitingi Canlı İzle 23 03 2014.
30 Mart Yerel seçimlerine 1 hafta kala Başbakan Erdoğan miting programlarına hiç hız kesmeden devam ediyo. Başbakan Erdoğan bugün büyük İstanbul mitinginde milyonlara seslenecek. Ak Parti İstanbul mitingi ne zaman? Ak Parti İstanbul mitingi saat kaçta? Ak Parti büyük İstanbul mitingi nerede yapılacak? Başbakan Erdoğan ne zaman İstanbul'a gelecek? Ak Parti İstanbul mitingine nasıl giderim? Başbakan Erdoğan bugün İstanbul'da 1 milyon kişiye seslenecek.

İstanbul'da şuan Herkes tarafından bugün saat 15.00'te yapılacak olan Ak Parti İstanbul mitingi bekleniyor.. Ak Parti İstanbul mitingi canlı izle burada.Ak Parti İstanbul mitingi Başbakan Erdoğan'ın konuşması izle.İşte Ak Parti İstanbul mitingi öncesi son durum.

Milyonlarca insanın katılımı ile bugün Ak Parti'nin İstanbul Yenikapı mitingi için nefesler tutuldu ve alana binlerce insanın akışı devam ediyor. Miting alanından son dakika haber ve gelişmelerini ise, sizlere web sayfamızdan aktaracağız.

Öte yandan Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu’daki Kazlıçeşme Meydanı’nda gerçekleştiren AK Parti, bugün yapacağı “Yeniden Milli İrade Mitingi” başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı’nı seçti. AK Parti’nin İstanbul Mitingi ile Yenikapı’da da ilk kez miting yapılmış olacak.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, mitingin yapılacağı Yenikapı Meydanı’nda incelemelerde bulundu, hazırlıkların son durumu hakkında bilgi aldı. Babuşcu, burada , alanda hummalı bir çalışma yapıldığını ve hazırlıkların büyük bölümünün tamamlandığını söyledi.

“Yeniden Milli İrade Mitingi”nin saat 15.00′te başlayacağını belirten Babuşcu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını yapması için 100 metrelik bir platform hazırlandığını aktardı. Babuşcu, mitinge katılanların ihtiyaçlarını gidermesi ve sağlık problemi olması halinde müdahale edilebilmesi için alanın etrafına onlarca çadırın kurulduğunu belirtti.

1 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ BEKLENİYOR

Alanın tamamında güvenlik açısından hazırlıklar, süslemeler de yapıldığını anlatan Babuşcu, “Bu meydan İstanbul’a yeni kazandırıldı. Bunun daha büyüğü Maltepe’de yapılıyor. Henüz açılışı yapılmadı. Buranın da açılışı yapılmadı. Meydanın açılışı mitingle yapılmış olacak. Ayrıca buradaki ilk miting olacak. Tarihi bir gün yaşanacak. 1 milyondan fazla kişinin buraya gelmesini bekliyoruz. Bu anı bir daha yaşama şansı yok. Bu açıdan tarihi bir fotoğrafa tanıklık edeceğiz” diye konuştu.

“Milli irade” vurgusunun yapıldığı bir seçim dönemi yaşandığını aktaran Babuşcu, şunları kaydetti:

“Yeniden milli irade vurgusu yapacağımız bir miting olacak. Bu seçim, kurtuluş mücadelesi dediğimiz bir seçim. Sayın Başbakanımız buradan, hem AK Parti karşıtlığında cephe oluşturanlara bir şeyler söyleyecektir hem de Türkiye’nin son dönemde güçlenen dünyadaki konumu anlamında, Balkanlar, Afrika, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere mesajlar verecektir. Çünkü bu mitingden onların da mazlum milletlerin de beklentisi var. Bu yönüyle de önemli bir miting. Yarın, yeni Yenikapı, yeni Türkiye ve yeni meydandan bir miting olacak. Her şeyiyle yeni bir miting olacak. İstanbulluların, sayın Başbakanımıza oluşturulan şer cephesine karşı bir kez daha, ‘Hayır. Biz Başbakanımızın arkasındayız’ haykırışını çok daha net bir şekilde ortaya koyacağı bir miting olacaktır.”

- Güvenlik ve ulaşım tedbirleri

Babuşcu, olağanüstü şartların yaşandığı bir seçim dönemi yaşandığını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

“Güvenlik tedbirleri de bu koşullara göre olmalıdır. Emniyet çok olağanüstü koşulları dikkate alarak bir çalışma yapıyor. Ayrıca, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı olarak da alacağımız güvenlik tedbirlerimiz var. Yani şimdiye kadar yaptığımız mitingler içinde en güvenli miting olacak. Ulaşımla ilgili olarak da bütün ulaşım akslarında, bütün ulaşım imkanlarını seferber ettik. Mesela İDO iskelesi hemen burada. Oradan insanlar gelebilecek. Marmaray’ı, metroyu, metrobüsü, otobüsleri de kullanacağız. Yani insanlar her türlü ulaşım imkanını kullanarak bu alana gelebilecekler. Araçların park alanları da belirlendi. Otobüs şoförleri araçlarını nereye park edeceklerini biliyorlar. Yani ulaşımla ilgili de bütün tedbirler alındı.”

- “Sınav saati seçim çalışması yok”

YGS’nin de aynı gün yapılacağını anımsatan Babuşcu, “Miting saatini belirlerken sınav saatini dikkate aldık. Saha mitingi anonsunu yapan, şarkılarımızı çalan onlarca anons aracımız var. Bunlar yarın sınav boyunca ses çıkarmayacak. Ne bir ses ne de bir müzik parçası çalacak. Öğrencilerimizin dikkatini dağıtmamak için çok dikkatli olacağız” ifadelerini kullandı.

- Yenikapı Meydanı’ndaki ilk miting

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, kente büyük bir meydan kazandırmak için “Yenikapı Meydan Düzenlemesi” çalışması kapsamında deniz doldurularak yapılan yaklaşık 1 milyon kişi kapasiteli alan, ilk defa bugün yapılacak AK Parti mitingine ev sahipliği yapacak.

Yenikapı Meydanı’nda miting için yoğun çalışma devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını yapması için yerden yaklaşık 5 metre yükseklikte, iki tarafında, AK Parti’nin sembolü ampulün bulunduğu ve üzerinde “AK belediyeler mutlu insanlar” yazan dev pankartın ve dev ekranın bulunduğu bir platform oluşturuldu.

Alanın değişik yerlerine, Mustafa Kemal Atatürk, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 39 ilçe belediye başkan adayının posterleri asıldı.

Ayrıca, alana gelen yollar ve alan AK Parti flamalarıyla donatıldı.

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP, MHP'li bir ismi aday yaptı. Ne diyor, çok enteresan. Burası Ankara modern bir başkent, 'Yavaş kardeşim yavaş' diyor. İlana bak ilana. Bunların zaten hiç acelesi olmadı ki. Bunlar o kadar yavaş ki ağustos böceği gibi yatarlar, ufukta sandık görününce öyle çalışmaya başlarlar. Ankara'da yavaş olana oy yok. Ankara'nın acelesi var. Ankara dünyanın en saygın başkenti olmak için yavaş değil, planı, projesi ve hedefi olan bir aday istiyor" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Ayvalı Kavşağı'nda gerçekleştirilen Büyük Ankara Mitingi'nde yaptığı konuşmada, "Ankara seni yürekten selamlıyorum. Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çankaya sizleri gönülden selamlıyorum. Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Kalecik, Kazan sizleri kalpten selamlıyorum. Keçiören, Kızılcahamam, Mamak Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Yenimahalle sizleri muhabbetle selamlıyorum. Artık bir dünya başkenti olan Ankara'yı aşkla, sevdayla selamlıyorum. Hatay'dan sizlere kucak dolu selamlar getirdim. Hamdolsun, Hatay'da da 110 bin kişi oradan sizlere selamlar sevgiler gönderiyor. Kardeşlerim, 'Türkiye seninle gurur duyuyor, biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bu mitinglerimiz hep Sincan'da yaptık, Sincan ne alemdesin? 'diye sordu. Şöyle bir çıksın gür sedanız. Ankara sen Selçuklu'nun şehrisin. Osmanlı cihan devletinin şehrisin, sen İstiklal Savaşı'nı başlatıp onu zaferle sonuçlandıran şehirsin. TBMM'yi kuran şehirsin. Demokrasinin, mili iradenin şehrisin. Gazi Mustafa Kemal'in demokrasi kahramanı Adnan Menderes'in şehrisin. Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti dünya mazlumlarının, gariplerin, yoksulların umudu bir dünya başkentisin. Seninle, tarihinle, caminle, türbelerinle iftihar ediyoruz. Demokrasi mücadelemizdeki emsalsiz yerinle mücadele ediyoruz" dedi.
ERDOĞAN, İSTİKLAL MARŞI'NI OKUDU
Ankaralı vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Ey Ankara, rabbim kardeşliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin. 30 Mart seçimleri Türkiye, Ankara, milletimiz, demokrasimiz için hayırlara vesile olsun. 94 yıl önce 23 Nisan 1920'de Ankara'da Ulus Meydanı'nda TBMM dualarla açıldı. Meclis hemen o gün çalışmaya başladı. Polatlı'dan düşmanın top sesleri geliyordu ancak Meclis korkmadı. Mehmet Akif, o muhteşem dizeleri istiklalimizin dizelerini yazdı. 'Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak' diyerek İstiklal Marşı'nı okudu" diye konuştu.
Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Top seslerine, düşman tehdidine rağmen Meclis çalıştı, Kurtuluş Savaşı'nı ilan etti, istiklal savaşımızı zaferle sonuçlandırdı. Ardından burada Cumhuriyetimizi ilan ettik. Şehitlerimizi defnettik, yaralarımızı sardık. Türkiye'yi büyütme mücadelemizi dedelerimiz verdiler. Yollar yapmaya, şehirler inşa etmeye başladılar. Yoksulluğu aşmak için, refahı huzuru güçlendirmek için milletçe çok ama çok çalıştık. 91 yıllık bu süreçte iyi günlerimiz olduğu gibi kötü günlerimiz de oldu. Tek parti CHP dönemini yaşadık. Gazi Mustafa Kemal'in vefatının ardından millete yapılan çok ağır zulümleri yaşadık. Ah bu CHP var ya bu CHP, bunun gidecek yeri yok. Bunların ölümü zulümle geçti. Kur'an-ı Kerim yasaklandı bu ülkede. Kur'an'ın öğretilmesi yasaklandı. Camilerimizi kapattılar, yıktılar. İnsanların kılık kıyafetlerine müdahale ettiler, sakala, başörtüsüne karıştılar. Kitapları yasakladılar. 23 Nisan'da kardeşlik üzerine başlayan süreci tek parti CHP döneminde ayrımcılıkla, kutsal değerlere saygısızlıkla maalesef. Bu CHP'nin tarihinde Gazi Mustafa Kemal başlattı ama öldükten sonra yaşananlara bakın. İnönü şunu yaptı; Gazi ölür ölmez Türk Lirası'nın üzerinden resimlerini kaldırdı, kendi resmini koydu. Devlet dairelerinde Gazi'nin portrelerini çıkardı, kendi portrelerini koydu. CHP bu. Bitmedi, posta pullarının üzerinden Gazi'nin resimlerin çıkardı, kendi resimlerini koydu. CHP bu."
"Ben buradan Dersim'e de sesleniyorum" diyen Erdoğan, "Ey Dersim, Dersim'in katliamını da bu CHP yaptı. Ayrımcılık, yalan, fitne bunlarda. Takkiye bunlarda. Sonra kalbi millet sevgisiyle dolu insan çıktı. Merhum Adnan Menderes, 10 yıl boyunca yasaklara son verdi. Ezan Türkçe okunuyordu, aslına döndürdü. Gümbür gümbür iktidar oldu. O iktidara gelince de CHP hazmedemedi. Menderes'e iftira üzerine iftira yaptılar. Bugün bu kardeşine nasıl saldırıyorlarsa öyle saldırdılar. Şimdi bu medya arşivlerden çıkardılar, bugün o başlıkların aynılarını atıyorlar. Televizyonlarda aynı şeyleri tartışıyorlar. Diktatörün olduğu ülkede kaçacak delik ararsın, kaçacak delik. Menderes milletini sevdiği için millette onu sevdiği için maalesef yaşatmadılar. Önce milli iradeyi idam ettiler, ardından Merhum Menderes ve iki arkadaşını idam ettiler. Bu Ankara çok şeylere şahit oldu. Nice millet sevdalılarına ama nice millet düşmanlarına şahit oldu. Bu Ankara kendi çıkarı için milletin istikbalini ateşe vermeye çalışan nice zalimlere şahit oldu. Ama Ankara umudunu kaybetmedi. Güneşin yeniden doğacağına, karanlıkların yeniden aydınlanacağına inandı. Bu CHP hiçbir zaman değişmedi, değişmez. Tek parti iktidarı döneminde millete zulmeden CHP neyse, bugünkü de odur. 27 Mayıs müdahalesine alkış tutan CHP neyse, bugün için de odur. Merhum Menderes'i idama götüren, bunun zeminini hazırlayan CHP neyse bugünkü de odur. CHP, solcu gibi, ülkücü gibi görünebilir, din düşmanı gibi görünebilir ama CHP kafası değişmez, CHP tavrı duruşu asla değişmez. Bundan 70 yıl önce milleti küçümsüyorlardı. Bunlar çıktılar benim köylü kardeşime, çiftçi kardeşime, ev hanımına, işçiye, memura bidon kafalı dediler. Göbeğini kaşıyan adam dediler, makarnacı kömürcü dediler. İzmir'de Ak Parti mitinginin rekorunu kıracaklarmış hayırlı olsun. Ne diyor biliyor musun? Bizim mitingimize gelenler midyeyi kabuğuyla yiyenler olmayacak diyor. Güya AK Parti mitingine gelenleri tahkir ediyor. İşte CHP kafası budur" ifadelerini kullandı.
"Beraber yürüyeceğiz bu yolda" mesajını veren Erdoğan, "Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. CHP'nin ırkçılığı, faşizm CHP'nin genlerine işlemiştir. Oradan çıkmaz. CHP, MHP'li bir ismi aday yaptı. Ne diyor, çok enteresan burası. Ankara modern bir başkent, 'Yavaş kardeşim yavaş' diyor. İlana bak ilana. Bunların zaten hiç acelesi olmadı ki. Bunlar o kadar yavaş ki ağustos böceği gibi yatarlar, ufukta sandık görününce öyle çalışmaya başlarlar. Ankara'da yavaş olana oy yok, Ankara'nın acelesi var. Ankara dünyanın en saygın başkenti olmak için yavaş değil, planı, projesi ve hedefi olan bir aday istiyor. Ankara'da bugüne kadar AK Parti'nin karşısına çok aday çıktı. Olmayacak şeyleri vaad ettiler. Suyu, metroyu bedava yapacağız diye sözler verdiler. Ankaralı bunu yutmuyor. Şuandaki aday Beypazarı'nda belediye başkanıydı. Geldi 13 kuruş olan suyu Beypazarı'nda 25 kuruşa çıkardı. Beypazarı'nda arsenikli suyu benim oradaki kardeşlerime içirdi. Kardeşlerim biz bir şeye inanacağız, o da şu; biz her şeyden önce bu millete efendi olmaya gelmedik, bu millete hizmetkar olmaya geldik" dedi.
Uğur Işılak'ın AK Parti seçim şarkısı Dombra'yı seslendirmesi üzerine meydanda bulunan vatandaşlar hep bir ağızdan şarkıya eşlik etti. Akın akın miting meydanına gelen vatandaşların 300 bin kişi olduğu ve ara sokakları da doldurduğu görüldü.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Uçuğa salyangoz mucizesi...
Uçuğa salyangoz mucizesi. Birçok insanın korkulu rüyası olan uçuktan artık korkmayın Uçuğa salyangoz...

Haberi Oku