Öne Çıkanlar Bilecikte zincirleme trafik kazası Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir Etkileşimli Bilgilendirme Çalıştayı Teknik direktör Cengiz Bıyıklı Öğrenci servisi kaza

MHP Bursa teşkilatında 10 ilçe yönetimi istifa etti

- MHP Genel Merkez kararıyla Bursa İl ve merkez Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ilçe yönetimlerinin feshedilmesinin ardından duruma tepki gösteren 10 ilçe yönetimi görevlerini bıraktı

MHP Bursa teşkilatında 10 ilçe yönetimi istifa etti

BURSA (AA) - MHP Genel Merkez kararıyla Bursa İl ve merkez Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ilçe yönetimlerinin 13 Mayıs'ta feshedilmesinin ardından duruma tepki gösteren 10 ilçe yönetimi istifa etti.

Eski MHP İl Başkanı Yüksel Yılmaz, Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, yapılan feshin bir çifte standart olduğunu ileri sürdü.

MHP tüzüğünden kaynaklanan demokratik haklarını kullanan 548 üst kurul delegesinin haklı taleplerini görmezden gelip "yok hükmünde" sayanların, işine geldiğinde teşkilatları feshetmek için aynı tüzüğe atıf yaptığını savunan Yılmaz, "Bu hukuksuz fesih kararına hukuki itiraz yolları açık olduğu ve feshin yargı tarafından iptali ihtimalinin çok yüksek olduğunu bildiğimiz halde bu yollara tevessül etmedik, etmeyeceğiz." diye konuştu.

Yılmaz, olağanüstü kurultay tartışmalarına da değinerek, şöyle devam etti:

"1 Kasım seçimleri, MHP tabanı ve genel olarak milliyetçi, vatansever kesimleri ciddi bir hezeyan ve ümitsizlik duygusuna sürüklemiştir. Bu tablo karşısında ülküdaşların önünde yalnızca iki alternatif kalmıştır. Ya tam anlamıyla teslimiyet ve akabinde ülkücüler ve milliyetçiler olarak siyaset sahnesinin dışına itilme ya da yeniden bir diriliş, değişim ve akabinde şahlanış. Ülkücüler, diriliş, değişim ve şahlanmayı tercih etmiştir. Bu şahlanışın yeri ve adresi MHP'dir. Yolu ise öncelikle Tüzük Kurultayı ve daha sonra Seçimli Genel Kurul'dur."

"MHP'de olağanüstü bir kurultay ile tekrar bir güven ibrası hasıl olmuştur." diyen Yılmaz, meşru ve haklı değişim talebinin ülkücü camia üzerindeki karamsarlık havasını dağıttığını söyledi.

MHP Orhaneli İlçe Başkanı İsmail Asa da İl Başkanı Yılmaz, merkez ilçe başkanları Yavuz Bülbül, Erkan Subaşı ve Osman Uçar'ın görevden alınmalarını doğru bulmadıklarını belirterek, "Bu tavırdan dolayı İnegöl, Kestel, Yenişehir, Mudanya, Büyükorhan, Harmancık, Keles, Gürsu, İznik, Orhaneli ilçe başkanları ve yönetim kurulu olarak görevimizden istifa etmiş bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196