Öne Çıkanlar CHPli belediye başkanları Futbol hz. musa yardım tırı SÜPERLİG

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Şahin:

- "Yeni ekonomik paketi, piyasaları coşturacak türden kolaylıklar getiriyor. Paket, ekonomiye adeta doping etkisi yapacak."

 AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Şahin:

BURSA (AA) - TBBM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin, Başbakan Binali Yıldırım’ın bayram öncesi açıkladığı teşvik ve destek paketinin, ekonomiye doping etkisi yapacağını ve piyasaları coşturacağını söyledi.

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni ekonomik paketle, toplumun tüm kesimlerine güzel bir bayram hediyesi verdiğini kaydetti.

Yeni paketin ekonomiye nasıl yansıyacağıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yardımcısı Şahin, paketin toplumun tüm kesimlerini ilgilendirdiğini ifade etti.

Şahin, "Türkiye’nin ikili ilişkilerinde sıkıntıların yaşandığı ülkelerle girdiği normalleşme süreciyle birlikte, yeni destek ve teşvik paketinin, ekonomi üzerindeki baskıları ortadan kaldıracağına ve piyasalarda olumlu havanın etkisinin kısa sürede görüleceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kalkınmış ülkeler seviyesine ulaşabilmesi için güçlü bir ekonomiye sahip olması gerektiğini, bu bilinçle hükümetin gerekli tüm önlemleri aldığını vurgulayan Şahin, ekonominin üzerinde yük oluşturan uygulama ve bürokratik engellerin kaldırılması, vergi muafiyetleri ve yatırımların hızlandırılmasına yönelik adımların iş ve ticaret hayatını canlandıracağını dile getirdi.

Yeni ekonomik paketin esnaf kesiminden ihracatçıya, yerli yatırımcıdan yabancı yatırımcıya kadar toplumun çok geniş kesimini ilgilendiren olumlu uygulamaları yürürlüğe sokacağına dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:

"Başbakanımızın da açıkladığı gibi özellikle ekonomik olumsuzlukların yaşandığı Rusya ve İsrail ile Türkiye’nin ilişkilerinin normalleşme sürecine girmesi, AB ile üyelik konusunda yeni fasılların açılacak olması gibi gelişmeler, ekonomi üzerinde olumlu hava estiriyor. Tam da bu noktada yeni ekonomik paketi, piyasaları coşturacak türden kolaylıklar getiriyor. Paket, ekonomiye adeta doping etkisi yapacak. Hükümet olarak öncelikle ekonomi odaklı politikalar ve uygulamalarla ülkemizin kalkınması için çalışıyoruz. Bunun için ekonominin önündeki engellerin kaldırılması, yüklerin azaltılması, hükümetimizin görevi. Teşvik ve destek paketi, ekonomideki iç dinamikleri rahatlatırken, yabancı yatırımcıları da ülkemize çekecek."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196