Öne Çıkanlar bursa Bilecik aksu çayı kirlilik 4.deprem d100 karayolu

Flappy Bird oynamanın yöntemleri bitmiyor

Kısasürede en çok indirilen oyun olan ve zorluk derecesi yüksek olan oyun Flappy Bird dün yayından kaldırıldı. Oyun yüklü olduğu telefonlardan silinmedi ama indirmek isteyenler artık indiremeyecek. Onun yerine daha değişik yöntemler çıkaran vatandaş şimdide internet sitesi açtı.

Flappy Bird oynamanın yöntemleri bitmiyor
Flappy Bird şok bir kararla yapımcısı tarafından kaldırılmıştı, ancak çözümlerin tükenmediği internette Flappy Bird'ü oynamanın yeni yöntemi çıktı.

Kısa sürede büyük beğeni toplayan, milyonlarca kişi tarafından indirilen sinir bozucu oyun Flappy Bird oyunu yayından kaldırılıyor. Oyunun geliştiricisi Vietnamlı Dong Nguyen oyunun çok sinir bozucu olduğunu belirterek twitter hesabından yaptığı açıklama ile oyunu dün kaldırmıştı. Ancak oyunun popülerliğini bilen internet kullanıcıları oyunu flappybird.com/play adresinden sunarak online olarak oynanmasını sağladılar.


FLAPPY BİRD NEDEN POPÜLER OLDU?


2014 yılında oyunun bir anda popülerliği zirveye ulaştı. Bu yıl Ocak ayında App Store'da en çok indirilen uygulama olan Flappy Bird, 30 Ocak'ta Android'in uygulama sayfası Google Play'e de sunulunca popülerliği tüm akıllı telefonları sardı. Bu dönemde pozitif eleştiriler alan Flappy Bird'un eğlenceli bir oyun olmamasına rağmen bağımlılık yaptığı üzerinde duruldu.


FLAPPY BİRD NEREDEN İNDİRİLEBİLİR?


Bugüne kadar Flappy Bird'u indiren kullanıcılar oyunu kullanmaya devam edebilirler. Hatta bu oynanan oyunlardan Nguyen Dong da para kazanmaya devam edecek, ancak legal yollardan artık oyunu indirmenin çaresi kalmadı. Öte yandan oyunu önceden yükleyen bazı kullancılar, Flappy Bird yüklü telefonlarını E-Bay üzerinden satışa sundu.


KUŞLARIN DEVRİ


Angry Birds'ün uzunca bir süre fenomen olmasından sonra bir diğer kuş Flappy Bird'ün fenomen olmasının oyunların başarısı mı yoksa insanların kuşlara olan yoğun ilgisi mi olduğu sorusu oldukça merak uyandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196