Öne Çıkanlar Ayvalık extacy hap Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

TRT spikerinin şok MHP gafı olay çıkardı!

TRT spikeri Anda Özmen'in 'yavru muhalefet' sözleri kriz yarattı. Güzel sunucunun MHP'ye yavru muhalefet demesi üzerine MHP Ülkü Ocakları'ndan oldukları söylenen bir grup TRT binası önünde protesto gerçekleştirdi. Eylem sırasında zarar vermeye çalışan provokatörlere itibar edilmemesi söylendikten sonra açıklama yapıldı.

TRT spikerinin şok MHP gafı olay çıkardı!
TRT spkeri Anda Özmen CHP haberinden sonra MHP haberine geçiş yaparken ' ana muhalefetten yavru muhalefet geçiyoruz' cümlesini kurunca olanlar oldu. Sosyla medya üzerinden tepki alan Özmen daha sonra Twtter üzerinden özür diledi ama faydalı olmadı. Ülkü Ocaklı İstanbul İl Başkanlığı'na bağlı bir grup TRT önüne gelerek eylem yaptı. Açıklamalarının ardından dağıldı.

TRT Temel Haber Bülteni'nde MHP için 'yavru muhalefet' ifadesi kullanılması üzerine TRT'nin Beyoğlu Tepebaşı'ndaki stüdyoları önünde toplanan Ülkü Ocakları üyeleri kurum aleyhinde sloganlar attı. Eylem esnasında stüdyo binasının ana kapısı önüne gelen birkaç protestocu cam kapılara zarar vermeye çalışırken, bu kişiler eyleme dahil olan diğer kişiler tarafından sakinleştirildi. Gruptakileri uyaran Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, devlet malına zarar vermenin geri dönüşünün olmayacağını, araya karışan provokatörlere itibar edilmemesini talep etti.

Grup sakinleştikten akabinde konuşan Yıldırım, şunları belirtti: "TRT demek oluyor ki Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, gün içerisinde itibariyle politik gündem altına girdiğini Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik zikrettiği 'yavru muhalefet' sözü ile bir defa daha kanıtlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin televizyonunun yöneticileri, ucuz yandaşlık yaparak sözcülük görevi üstlenmişlerdir. Devletin kanalı olması hasebiyle iktidar ve muhalefetin değil, direkt Türk Milleti'nin sesi olması lazım gelen kanal, iktidar yandaşlığının söylem birliği içinde yansıtıldığı bir medya şirketi olmuştur. TRT bürokratlarına haberciliğin çok büyük sorumluluk olduğunu hatırlatıyoruz. Haber, habercinin namusudur. Vergilerimizle ayakta duran bir kuruma kullandığı ifadelerin yakışmadığını hatırlatarak TRT objektif haberciliği bırakmış etik haberciliği ayaklar altına almıştır." Yıldırım'ın açıklamasının peşinden gruptakiler kurum binası önünden ayrıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Refik Güneş 5 yıl önce

TRT Dogruluk dürüstluk ve ilkeli habercilik ilkesinden saparak Türk milletine ihanet ederek Akpkk nın taşeronluguna soyunmuştur Milli bir kurum ilan TRT yi kınıyorum

banner187

banner196