Öne Çıkanlar İstanbul açlık görüldü güreş trafik kazası

RTÜK'ten TV2'ye Arkadaştan Öte cezası

Başrollerinde Mila Kulis ve Justin Timberlake'n oynadığı ve iki arkadaşın duygusallık olmadan seks yapacakların sahnelerin yer aldığı filmin 50 saniyelik tanıtım fragmanı TV2'nin RTÜK tarafından ceza almasına neden oldu. RTÜK'ün fragmana verdiği ceza ise herkes şoke etti.

RTÜK'ten TV2'ye Arkadaştan Öte cezası
Arkadaştan Öte isimli filmin TV2 ekranlarında yayınlanan 50 saniyelik fragramında yer alan sahneler RTÜK tarafından incelenmeye alındı ve sahneler müstehcen bulunduğu için kanala cezaverildi.TV2'de Arkadaştan Öte isimli filmin 50 saniyelik tanıtımı gerçekleştirilirken yayınlanan seks muhabbeti ve yatak odasında geçen sahneler RTÜK tarafından sakıncalı bulunarak ceza verildi.

RTÜK daha yayınlanmayan bir sinema filminin tanıtımlarındaki sohbet için kanala 20 bin lira para cezası verdi.Müstehcen bulunan yatak sahneleri ve konuşmalarından dolayı 50 saniyelik tanıtım TV 2 kanalına etirdi.

"Arkadaştan Öte" adlı filmin fragmanı RTÜK toplantısında ele alınıldı.RTÜK film tanıtımındaki 'Benden seksten başka birşey istemediğine yemin eder misin? sözü ve yatak sahnesi için kanala ceza verdi.

Ceza sebebi ise RTÜK raporunda 'Bu ifadelerden anlaşıldığı kadarıyla filmde, kadın ve erkeğin sadece seks birlikteliği yapmak için kurdukları arkadaşlık konu edilmektedir' denildi.

Filmdeki sahne ve konuşmların gençleri olumsuz etkileyerek türde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196