Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Muhteşem Yüzyıl adım adım finale gidiyor!

Bu sezon final yapacak olan Muhteşem Yüzyıl dizisi giderayak kadrosuna yeni isimler ekliyor. 3 sezondur herkesi beğeni ile izlediği dizi adım adım finale yaklaşıyor. Son olarak Yetkin Dikinciler'in katıldığı dizi finalin ardından belgesel bölümüyle ekranlara gelecek. Peki ilerleyen bölümlerde neler olacak? Finalde izleyiciyi neler bekliyor?

Muhteşem Yüzyıl adım adım finale gidiyor!
STAR TV ekranlarının fenomen dizisi 'Muhteşem Yüzyıl' adına yakışır bir şekilde final yapmaya hazırlanıyor.3 sezondur ekranlarda reyting rekorları kıran dizi bu sezon final yapmak için kolları sıvadı. Muhteşem Yüzyıl muhteşem bir finale imza atmak için ince eleyip sık dokuyor...?

Muhteşem Yüzyıl unutulmaz bit final gecesi ile ekranlara veda etmeye haızrlanıyor.Reyting rekortmeni dizinin vedasıda muhteşem olacak.

Türkiye’de izlenme rekorları kıran fenomen dizi ‘Muhteşem Yüzyıl’ final yapmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Tims Production’un üstlendiği dizi bu sezon muhteşem bir finale imza atmaya hazırlanıyor. Senaristliğini merhum Meral Okay’ın yaptığı fenomen dizi kamera arkası çekimlerinden bir belgesel oluşturuldu. Filmin kamera arkası çekimleri detayı detayına işlendi. Ortaya muhteşem bir belgesel çıktı. Önümüzdeki ay ekranlara veda edecek olan diziden sonra yayınlanması beklenen Belgesel şimdiden merak konusu oldu.

Yayın haklarından elde edilecek gelir merhum Meral Okay’ın vasiyeti üzerine Nesin Matematik Köyü’ne bağışlanacak…


KONUSU NEDİR?

Yirmialtı yaşında bu büyük iktidarı yönetmeye başladığında, Sultan Süleyman önüne öyle bir hedef koymuştu ki ; Büyük iskender’den daha güçlü ve yaygın bir dünyada egemenlik kuracak ve Osmanlı’yı yenilmez kılacaktı.. 1520 yılında bir av gezisinde aldığı, babası Yavuz Sultan Selim’in ölüm haberiyle tahta çıkan genç Süleyman, hayallerinin ötesinde bir iktidarı yöneteceğini bilmeden, Manisa’daki sarayında karısı Mahidevran ve oğlu küçük şehzade Mustafa’yı bırakıp, yanında yakın arkadaşı, yoldaşı Pargalı İbrahim ile yola çıktılar. Topkapı Sarayı'na geldiler... Ve Kanuni Sultan Süleyman’ın kırk altı yıl sürecek olan iktidarı başlar... Süleyman, ilk olarak ona şehzadeler doğuran cariye Alexandra’yla tanışır, tarihe adını Hürrem Sultan olarak yazdıran aslen Ukrayna’lı köle... Süleyman, dünyayı feth etmek için doğuda Safevi devletiyle, batıda Roma İmparatorluğuyla savaşırken Hürrem Sultan da Osmanlı hanedanlığında kalıcı olmak için önüne çıkan engellerle mücadele eder... Süleyman’ın haremi ve diğer krallıklardan gelerek Süleyman’a aşık olan Prenses İsabela Fortuna, Firuze Hatun, Hürrem’in en büyük rakipleri olur. Ne var ki o büyük aşk bütün engelleri aşar. Süleyman her defasında Hürrem’e geri döner. Hürrem’in saraydaki varlığından Süleyman’ın ilk gözdesi Mahidevran etkilenir... Valide Hafsa Sultan ve Süleyman’ın kardeşi Hatice de Hürrem’in giderek artan etikisinden rahatsız olur. Süleyman, Hürrem’e olan tutkulu aşkının bedelini hayatında en güvendiği dostu, Sadrazamı İbrahim’in başını alarak ve oğullarının ölüm emirlerini de vererek ödeyecekti.. Zira; Hürrem Sultan için iktidar oyunu kanlı ve acımasız bir oyundu... Bu oyundan zaferle çıkmak için her yol mübahtı... Süleyman, iktidarı boyunca doğuda adaletli yönetiminden ötürü “Kanuni”, batıda ise yenilikçi bakışı sayesinde Muhteşem ünvanıyla anılır...

DİZİNİN OYUNCULARI

Rol Oyuncu Karakter Kanuni Sultan Süleyman Halit Ergenç 10. Osmanlı padişahı.

Hürrem Sultan Meryem Uzerli Vahide Perçin Kanuni Sultan Süleyman'ın nikahlı eşi ve Haseki Sultan.

Mahidevran Sultan Nur Fettahoğlu Şehzade Mustafa'nın validesi.

Şehzade Mustafa Mehmet Günsür Mahidevran Sultan'ın oğlu.

Kanuni Sultan Süleyman'ın ardından tahta geçeceği düşünülen şehzade.

Şehzade Selim Engin Öztürk Hürrem Sultan'ın oğlu.

Mustafa ve Mehmed'den sonra gelen şehzade.

Şehzade Bayezid Aras Bulut İynemli Hürrem Sultan'ın oğlu.

Mustafa, Mehmed ve Selim'den sonra gelen şehzade.

Mihrimah Sultan Pelin Bekiroğlu Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın tek kızı.

Rüstem Paşa'nın eşi. Rüstem Paşa Ozan Güven Hürrem Sultan ile yakınlığı bilinen paşa.

Mihrimah Sultan'ın eşi. Nurbanu Sultan Merve Boluğur II.Selim'in hasekisi. Esas adı Cecilia Venier-Baffo 'dur.

Fatma Sultan Meltem Cumbul Kanuni Sultan Süleyman'ın kız kardeşi. Veziriazam Kara Ahmed Paşa'nın eşi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196