Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

MHP gafının bedeli ağır olunca özür diledi

TRT Ana haber bülteni spikeri Anda Özmen, MHP gafıyla gündeme geldi. MHP'ye 'yavru muhalefet' diyen güzel sunucunun gözünün yaşına bakılmadı. Artık ana haberi başka biri sunacak. Milliyetçi Hareket Partisi'ne 'yavru muhalefet' demesi başına bela açtı. Yaşanan olaylardan sonra ise Twitter'dan özür diledi.

MHP gafının bedeli ağır olunca özür diledi
Mehmet Ali Birand'dan duymaya alışık olduğumuz türden gaflara yenisini Anda Özmen ekledi. Dün akşam ana haber bültenini sunan TRT'nin başarılı spikeri  Milliyetçi Hareket Partisi'ne dememesi gereken bir şeyi diyince olanlar oldu. MHP'ye yavru muhalefet benzetmesini kullanan Özmen sosyal medyada büyük tepki aldı. İşine son verilen ve hakkında işlem başlatılan Özmen Twitter üzerinden özür diledi ve 'art niyet' olmadığını söyledi.

CHP ile ilgili haberini bitirdikten sonra MHP ile ilgili habere geçerken "Yavru muhalefet" cümlesini kullandı.

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan Twitter'dan yazdığı mesajda TRT'nin özür dilemesini istedi. İşte sosyal medyadan konuyla ilgili gelen tepkiler;

*KAHPELİĞİN BÖYLESİ !!!

TRT MHP Haberini "Evet,Ana Muhalefetten Yavru Muhalefete Geçiyoruz"diyerek sundu.

*Trt spikeri haberde, MHP'ye"yavru muhalefet"diyor.Bu ne yahu,az ciddiyet.Hakaret,aşağılamalar ülke bazında devam ediyor .

*MHP'den özür dilesen de, BAŞBAKAN replikli bu tavırlarınız bizi kahrediyor. o bilinç altınızı kusmayın artık KONTROLSÜZCE...

*TRT MHP İLE ALAY ETTİ... TRT-1 kanalının spikeri Anda Özmen Sen AKP memurusun kınıyoruz,MHP'yi pis ağzına alma sen kimsin?

*TRT spikerinden büyük gaf

CHP haberinden MHP haberine geçerken "Yavru muhalefet"cümlesini kullandı.usta TRT'yi bile istediğin hale getirdin.

*MHP'ye yavru muhalefet diyen kadın spiker haddini bileceksin, TRT sadece AKP'nin değil herkesin kanalıdır.

*PARTİ DEVLETİ OLDUĞUMUZUN RESMİDİR!

-TRT Ana Haber spikeri, MHP'ye "yavru muhalefet" diyor!

*TRT Spikeri haberleri sunarken MHP için 'yavru muhalefet' ifadesini kullanıyor.. şaşıracağım ama şaşıramıyorum da.. şaşkınlık felci olduk..


TRT'den 'Yavru muhalefet' açıklaması
CHP haberinden sonra MHP haberine sunan TRT 1 haber spikeri Anda Özmen, "Evet, ana muhalefetten sonra "yavru muhalefete" geçelim'' sözlerine TRT Haber ve Spor Yay. Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'den açıklama geldi.

'İNCELEME BAŞLATILDI'

Güngör yaptığı açıklamada, ''Bugün saat 19:00'da TRT 1 Ana Haber Bültenini sunan spikerimiz, haber metninde yer almayan bir ifadeyi kullanmıştır. Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadelerini kullandı.

TWITTER ÜZERİNDEN ÖZÜR DİLEDİ

Twitter üzerinden açıklama yapan Anda Özmen "Bu akşamki yayında (ana haber bülteninde) yapmış olduğum gaftan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi'nden özür dilerim. Tamamen spontane gelişen, hiçbir art niyet olmaksızın 2 haber arasında bağlantı yapmak adına söylenmiş yanlış bir sözdür. Tekrar özür diliyorum" dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196