Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Kütahyalı'nın sözlerine RTÜK'ten ceza

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Melih Gökçek'e yakınlığı ile bilinen Beyaz TV'de, Mansur Yavaş'a sarf ettiği sözler RTÜK'ten ceza aldı.

Kütahyalı'nın sözlerine RTÜK'ten ceza
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Melih Gökçek'e sunduğu programda 'fırfır, dansöz! gibi kelimeler kullanan Rasim Ozan Kütahyalı kanalının başına bela açtı. Radyo Televizyon Üst Kuluru bu sözleri affetmedi.


Seçim takvimi, 1 Ocak'tan itibaren işlemeye başladı. RTÜK de, seçim dönemindeki tüm yayınları titizlikle izleyip denetleme içine girdi. RTÜK izleme değerlendirme birimi, Beyaz TV'de CHP'ninAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın bir kasetinin yayınlanması ve Yavaş hakkında yapılan yorumları değerlendirmeye aldı. Ana Haber Bülteni ile Basın Kulisi ve Dinamit programlarındaki yayınlarla ilgili rapor hazırlandı.

Milliyet'ten Aydın Hasan'ın haberine göre; Üst Kurul toplantısında, Beyaz TV ile ilgili bu çerçevede 4 dosya ele alındı. Dosyaların biri, seçim dönemi öncesine ait olduğu için normal prosedüre göre karar verildi. Diğer üç dosya ise 1 Ocak sonrasına ait olduğu için Yüksek Seçim Kurulu kararı çerçevesinde değerlendirildi. Bu 3 dosyanın ikisiyle ilgili olarak Beyaz TV'ye ceza verilmesi kararı alındı. RTÜK kaynakları, cezanın programlarda Mansur Yavaş'a yönelik sarf edilen "Fırfır, bukalemun ve dansöz" gibi sözlerden dolayı verildiğini dile getirdi. RTÜK, üç dosyayı Yüksek Seçim Kurulu'na gönderdi. Uyarı, yayın durdurma ve para cezaları konusunda nihai karar YSK tarafından verilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196