Öne Çıkanlar İstanbul güreş görüldü açlık trafik kazası

Facebook tamamen kapanacak! Peki müdavimleri ne yapacak?

Gün geçmiyor ki Facebook ile ilgili yeni bir şey ortaya atılmasın. Facebook paralanacak iddialarının ardından bu kez da kapanacak denildi. Peki Facebook kapanırsa ne olacak?

Facebook tamamen kapanacak! Peki müdavimleri ne yapacak?
Facebook ile ilgili son iddia ABD'li uzmanlardan geldi. Son 3 yılda 3 milyon kullanıcı kaybettiği ortaya çıkan sosyal paylaşım sitesinin 3 yıl sonra yani 2017'de kapanacağı söyleniyor. Peki Facebook gerçekten kapanırsa ne olacak?


iStrategy Labs'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı son raporunda Facebook'taki kaçışa dikkat çekilmiş ve 2011 yılından bu yana 3 milyon kullanıcının siteyi terk ettiği ortaya çıkmıştı. Genç kullanıcılarını daha yoğun olarak kaybeden ve kayıtlı kullanıcı sayısı 1.3 milyarı bulan Facebook'un son günlerde özellikle orta yaş ve üzeri kullanıcı sayısında da ciddi bir artış var. Yani Facebook hızla yaşlanıyor. Peki trend böyle devam ederse Facebook tamamen yok olur mu?

ABD'nin ünlü üniversitelerinden John Canneralla ve Joshua Spechler'in birlikte yaptıkları araştırmaya göre Facebook'u hızla terk eden gençler şirketin sonunu getirecek. Hem de çok değil 3 yıl sonra... 2017'de...

 

Araştırma daha önce yüksek bir başarı yakalamış örnekleri ve okuyucuyla paylaşıyor. Örneğin bir döneme damgasını vuran MySpace 15 sene öncesine kadar bir hayli popülerdi ve elbette Facebook ortada yoktu. Ancak trendin değişmesi ve Facebook ile sosyal medyaya bakışın değişmesiyle beraber yıldan yıla MySpace kan kaybederken ismi hatırlanmaz oldu; Facebook ise 7'den 70'de herkesin uğrak yeri oldu.

 

Uzmanlar, 2017 yılına kadar Facebook'un neredeyse yüzde 80'ini oluşturan kullanıcı kitlesini kaybedeceğini ve nihai ölümün 2020 yılında gerçekleşeceğini savunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196