Öne Çıkanlar Futbol ERV Nene Hatun kadıköy Bilecik Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Cinsellik diye diye cezayı yediler! RTÜK'ten ikiliye şok ceza

Arkadaşım Hoşgeldin ve Makina Kafa adlı programlar kanallarına ceza getirdi. Tolga Çevik'in sunduğu program 'Yönetmen' yüzünden Okan Bayülgen'in sunduğu program ise Bayülgen'in sözleri yüzünden ceza aldı. RTÜK kanallara ceza vermeye doymuyor. Kanal D'ye rekor ceza verilirken SHOW tv 'ye insaflı davranıldı.

Cinsellik diye diye cezayı yediler! RTÜK'ten ikiliye şok ceza
Tolga Çevik'in yönetmeninin söylediği kaba sözler ve Okan Bayülgen'in Makina Kafa'da kullanılmasına müsade ettiği cinsel içerikli sözlerin karşılığı ağır para cezası oldu. RTÜK her iki kanalara para cezası kesti.

Arkadaşım Hoşgeldin ve Makina Kafa programlarında küfürlü ve cinsel içerikli konuşmaların olması üzerine RTÜK incelemeye aldı. Tolga Çevik ve Okan Bayülgen'in sunduğu programlara RTÜK ceza kesti. İki ünlünün küfürlü ve cinsel içerikli konuşması RTÜK engeline takıldı.

RTÜK PARA CEZASI KESTİ

Arkadaşım Hoşgeldin adlı eğlence programında, sahnede görünmeyen ancak oyunculara sürekli komut veren "Yönetmen" karakterinin oyuncular için kullandığı kaba ifadeler nedeniyle Üst Kurul, kanala 420 bin lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. Üst Kurul, Bayülgen'in sunduğu Makina Kafa adlı programdaki kaba, küfürlü, argo ve cinsel içerikli konuşmalar nedeniyle Show TV'ye 151 bin lira idari para cezası verdi.


RTÜK'TEN KOMEDYENLERE KÖTÜ HABER

Okan Bayülgen ve Tolga Çevik'in programlarındaki davranışlara RTÜK'den ceza geldi. Kanal D'de yayınlanan Arkadaşım Hoşgeldin ile Show Tv'de yayınlanan Makine Kafa programlarında uygunsuz davranış ve sözler neler?

Tolga Çevik'in komedi programı 'Arkadaşım Hoşgeldin' ile Okan Bayülgen'in hazırlayıp sunduğu 'Makine Kafa' da yer alan söylemler, konuşmalar ve hareketler RTÜK tarafından uygunsuz bulundu ve ceza kesildi.

Show Tv ve Kanal D'nin iki programına RTÜK'den ceza geldi. Arkadaşım Hoşgeldin ve Makine Kafa'da yer alan davranışlar ve hareketler olumsuz, argo ve kaba olarak değerlendirildi.

RTÜK, SHow TV'de yayınlanan Makina Kafa ve Kanal D'de yayınlanan Arkadaşım Hoşgeldin programlarını ele aldı. Programlarda kullanılan kaba ifadelerden dolayı, RTÜK iki kanalada ceza kesti. Okan Bayülgen ve Tolga Çevik'in programlarına RTÜK'ten ceza
Okan Bayülgen'in sunduğu Makina Kafa ile Tolga Çevik'in yer aldığı Arkadaşım Hoşgeldin programlarında kullanılan kaba ifadelere RTÜK ceza kesti.

MAKİNA KAFA VE ARKADAŞIM HOŞGELDİN'E RTÜK CEZASI

Üst Kurul, Okan Bayülgen'in sunduğu 'Makina Kafa' adlı programdaki kaba, küfürlü, argo ve cinsel içerikli konuşmalar nedeniyle Show TV'ye idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. Üst Kurul Uzmanları tarafından hazırlanan raporda, Show TV'de 17 Ocak'ta Asuman Krause, Erkan Petekkaya, İrem Derici, Kadir Doğulu, Ece Ercan, Fırat Topkorur ve Yunus Emre Yıldırımer'in konuk olarak katıldıkları program boyunca, cinsel imalarda bulunularak çeşitli diyaloglar, beden dili ile muhtelif hareketler yapıldığı, zaman zaman da argo ve kaba kelimeler sarf edildiği belirtildi. Bu tür diyalogların toplum ve izleyiciler üzerinde olumsuz etki bıraktığı, hatta zamanla kanıksamaya neden olduğuna dikkat çekildi.

Kanal D'de yayınlanan Arkadaşım Hoşgeldin programında, sahnede görünmeyen fakat oyunculara komut veren yönetmen karakterinin 9 Ocak'ta yayınlanan bölümünde defalarda kaba ifadeler kullandığı gerekçesiyle idari para cezası verildi. Hazırlanan raporda şu ifadelere yer verildi: Format gereği yönetmen ve oyuncular arasında esprili ve abartılı diyaloglar yaşanırken, yönetmenin isteklerini yerine getirmeyen oyunculara söylediği söz konusu sözcüklerin, güldürme kastını aşarak 1 saat 42 dakika içinde 45 kere kullanıldığı görülmüştür.

SHOW TV VE KANAL D'YE MÜEYYİDE

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu raporunda, "Yayın hizmetleri, Türkçenin özellikleri ve kuralları bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmasını sağlamak zorundadır; dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez" şeklindeki maddesinin ihlal edildiğine hükmetti. SHow TV ve Kanal D'ye idari para cezası müeyyidesi uygulanmasına karar verildi.İdari para cezasının miktarı yayın kuruluşunun ihlalin tespit edildiği aydan bir önceki aydaki brüt ticari iletişim gelirinin yüzde ikisinden beşine kadar olabiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196