Arseven'in Dostmodern Darbe' kitabı çıktı
Yeni Akit Yazarı Serdar Erseven'in Recep Tayyip Erdoğan'ın Dostmodern darbe dediği 17 aralık operasyonu öncesi ve sonrasını konu edindiği kitabını çıkardı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uzakdoğu ziyaretinin son ayağı olan Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da gazetecilerle konuşurken 17 Aralık operasyonu sonrası gelişmelerle ilgili olarak "28 Şubat Post Modern ise günümüzdeki Dost Modern'dir" yorumunu yapmıştı.

Yeni Akit gazetesi yazarı Serdar Arseven, Başbakan'ın 10 Ocak günü söylediği bu sözlerinden yola çıkarak hazırladığı kitabına "Dostmodern Darbe" ismini verdi.


Gazetecilik büyük sorumluluk isteyen bir meslektir." diyen Arseven, Sultan 2. Abdülhamit, Necmettin Erbakan ve Başbakan Erdoğan'ın resimlerinin kapağını süslediği kitabında şöyle diyor:

"Bir satırlık yazı, hayatların kararmasına büyük karışıklıkların çıkmasına yol açabilir. Bununla birlikte “büyük hayırlara” da vesile olabilir. Gazeteci elindeki bu gücün farkında olarak hareket etmeli, günlük gelişmelerin câzibesine kapılıp “gitmekten” mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Gazeteci “kullanıma” kapalı olmalıdır!..

Günü ıskalamamalı ancak hangi “operasyonların” hangi amaçlara “hizmet” ettiğini sorgulama çabasından da geri durmamalıdır.

Elinizdeki kitap bu çabanın ürünüdür. Kim ne yapıyor, nerede, niçin duruyor?..

“Dostmodern darbe”nin arka plânı…

Tablo tablo, grafik grafik, belge belge
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

“Paralel yapı“ ile mücadele ekranlara geliyor
Eylül ayında Star Tv'de ekranlara gelecek yeni sezonun en iddilı dizilrinden biri olacak ve başrollernde İbrahim...

Haberi Oku