Öne Çıkanlar McDonalds kararı goran pandev Adapazarı Cezaevi firarisi yakalandı

250 kiloluk dev aslana sergi teklifi yağıyor!

Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı Galatasaray'ın simgesi olan 250 kiloluk dev metal aslana ilgi büyük. Sosyal paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kıran metal aslanın yapımcılarına sergi teklifi bile geliyor.

250 kiloluk dev aslana sergi teklifi yağıyor!
Anadolu Üniversitesi'nin heykel atölyesinden çıkan 250 kiloluk dev metal aslan heykelinin resimlerinin sanal alemde paylaşılmasının ardından tüm ilgiyi üzerinde topladı.

250 kilogramlık dev aslan heykeli ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan yüksek lisans öğrencisi dünyanın bir çok ülkesinden sergi açması için teklif almaya başladı bile.

TÜM DÜNYANIN İLGİSİNİ ÇEKEN DEV ASLAN HEYKELİ

Anadolu Üniversitesi'nin hurdalığından çıkan 250 kiloluk dev metal aslan heyekili çok kısa bir süre içesinde tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı. Yüksek lisans yapan bir öğrencinin imzasını taşıyan eser büyük beğeni topladı.

Sivas'tan Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne yüksek lisans için gelen bir öğrenci üniversitenin hurdalığından elde ettiği malzemeler ile dev bir aslan heykeli yaparak tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Eskişehir'de yapılan dev aslan heykeli tüm dünyanın ilgi odağı haline geldi. Anadolu Üniversitesi'nin heykel atölyesinde yapılan ve yaklaşık bir yılda tamamlanan heykelin yüksekliği 185 santimetre uzunluğuda.

DEV ASLAN'IN ÖLÇÜLERİ

Hurda metal parçalardan yapılan 250 kilogramlık dev ‘aslan heykeli’, üniversite içerisinde hurdalıklara atılan parçaları toplayarak eşi benzerine az rastlarını bir heykel çalışması haline geldi. Yüksekliği 185 santimetre, uzunluğu 330 santimetre olan 250 kilogram ağırlığındaki heykelinin son halinin fotoğraflarını internette paylaştı.

İlk olarak heykel, dünyada en çok ziyaret edilen ilk 50 blogdan biri olan "Thisiscolossal.com" adresinden sanatçı Christopher Jobson'ın dikkatini çekti ve sosyal medya aracılığıyla Türkiye içinde ve dünyanın pek çok ülkesinde kısa sürede yayıldı. Bu sayede Sivas'tan Eskişehir'e yüksek lisans için gelen 29 yaşındaki Yılmaz, uluslararası bir unvana kavuştu.BİR ÇOK ÜLKEDEN SERGİ TEKLİFİ

Yurt dışından sergi teklifleri aldığını ama önceliğinin heykeliyle yarışmalara katılmak olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Şuanda yurt dışından sergi için birkaç teklif var. Dört bin hurda metal parçadan oluşturduğum ve sanırım dünyada eşi benzeri az bulunan heykelim için Los Angeles, Paris ve İngiltere'den birçok kişi bana mail ve telefon yoluyla ulaştı. Bunları değerlendirmeye alacağım. Ama öncelik olarak heykelimle birkaç yarışmaya katılmak istiyorum. Heykel konusunda bana çok büyük destek olan Anadolu Üniversitesi'ne çok teşekkür ediyorum. Heykel bölümü atölyelerinde çalışan arkadaşlarıma ve bölüm başkanı Doç. Rahmi Atalay'a öğrencilere olan güveninden ve desteğinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196