Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Yeni moda büyük kalçalar!

Duyduklarınıza inanamayacaksınız! Bu yıl saç stili, kıyafet modeli, renk ve ya bunun gibi herhangi bir şeyler moda olmak yerine akıllara gelmeyecek bir şey moda oldu. İşte bu senenin modası büyük ve geniş kalçalar. Modayı belirleyen Amerikan Vogue dergisinin yaptığı açıklamaya göre artık devir kalça devri oldu.

Yeni moda büyük kalçalar!

Son zamanlarda büyük kalçalar ile gündeme gelen ünlüler modanın seyrini değiştirdi. Kim Kardashian'ın büyük kalçalarıyla Paper dergisine verdiği pozlar olsun Jeniffer Lopez'ın popo üzerine şarkı yapması olsun her yerde karşımıza çıkar oldu. Sosyla medyada da Kim Kardashian'ın verdiği pozalara yakın fotoğraflarını paylaşanlar giderek çoğaldı. Moda da ilginç bir durum yaşanıyor. 

 Bundan bir yıl önce size “Her gün en az 10 kadın karşına çıkıp, poposunu gösterecek” deselerdi, inanır mıydınız? Hemen “Nasıl yani” demeyin, günümüzde durum bu. Gelin, rakamlarla konuşalım: Geçen hafta hangi dergiyi, gazeteyi, internet sitesini açsanız sizi Kim Kardashian’ın poposu karşıladı. Kardashian, Paper dergisine güreşe çıkar havada yağlanmış gülümserken gururla geniş kalçasını gösterdi, başka birşey konuşulmadı. Müzik dinlemek istediniz diyelim: Her radyoda Jennifer Lopez ve Iggy Azalea’nın “Büyük poposu olanlar buraya eller havaya” temalı ‘Booty’ şarkısı çıktı karşınıza. Kaçış yok. Beğenmediniz mi? Shakira ve Rihanna’nın ‘Can’t Remember To Forget You’ klibini verelim. Seksi İKİLİ şuh bir şekilde uzanmış, birbirlerinin kalçasını okşadığı video ülkemizde sansürlense de, inatla muhtelif playlist’lerde ön sıralarda. “Bir Instagram’a bakayım” dediniz: Ünlüsü ünsüzü, beş- altı profilde gezindiniz. Karşınıza yeni trend ‘belfie’ler yani çıplak popo selfie’leri çıktı. Günün sonunda, hesap ortada. 

Modanın kutsal kitabı Vogue duyurdu: Devir, popo devri. Son altı aydır hiç görmediğimiz kadar çok kalça gördük, görmeye de devam edeceğiz. Çünkü 2015’te poponun altın yılı olacak. MODA çekimlerinde, dergi kapaklarında, Instagram’da, kliplerde bol bol geniş kalçalar göreceksiniz. Cep telefonunuza estetik merkezlerinden “Bir saatte Brezilya kalçası yapıyoruz” türü  mesajlar gelecek. Spor salonunda kalçayı daha büyük ve sıkı yapan egzersizler verilecek.

“Poponun yılı mı olurmuş?” demeyin. Her dönemin bir padişahı var. Hatırlayalım: Doksanların ortasında Gwyneth Paltrow ve Kate Moss’un başı çektiği sıfır beden modası vardı. Göğsün, kalçanın olmaması en idealiydi. Sonra göğüs trendi patladı. 2000’li yılların başı ‘karın kası’ dönemiydi: Britney Spears ve CHRİSTİNA Aguilera’nın başı çektiği ‘düşük bel, degaje bluz’ ikilisinin amacı, karın bölgesindeki baklavaları göstermekti. Grubu ‘Destiny’s Child’la parlamaya başlayan Beyoncé bile ilk önce kalçasıyla değil karnıyla gündemdeydi. Kalça trendinin altyapısı, o dönemde atıldı: İlk çıkışlarını yapan Jennifer Lopez ve Shakira ikilisi ‘Salla!’vari kliplerle rakiplerinden sıyrıldı. 2007’de Kim Kardashian’ın Paris Hilton’ın asistanı olarak piyasaya dökülmesiyle de gözümüz ‘büyük popo’ görmeye yavaş yavaş alıştı. Büyük daha iyidir’ felsefesi artarak büyüdü, sonunda altın çağa ulaştık. Devir şimdilik Kim, Beyoncé, Rihanna ve Jennifer Lopez’in. Ama rakiplerinin de arkası oldukça sağlam.

Spor hocası  Jen Selter, her gün 4 milyon takipçisine farklı egzersizler gösteriyor ‘geniş ve kalkık kalçaya sahip olmanın yollarını’ anlatıyor.

Blac Chyna adlı striptizci/MODEL, Kim Kardashian’ın beyaz mayoyla çektiği kalça selfie’sinin ‘danışmanı.’ İki sıkı dost, daha sonra birlikte de popo selfie’si çekip yayınladı. Sonuç: Bir kareyle 600 bin beğeni, 440 bin takipçi.

“Avustralya’dan rap yıldızı çıkmaz” savını kalçasıyla deviren isim, Iggy Azalea. 24 yaşındaki rap’çi, ilk önce Levi’s’ın modellerinden biri oldu. Büyük kalçasını sadece mayo giyerek gösterdiği ‘Work’ adlı klibiyle patladı. Şimdi Jlo’nun ‘popo marşı’ Booty’de yıldıza eşlik ediyor.

Anahtar Kelimeler:
YeniBüyükModaKalçalar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196