Öne Çıkanlar İstanbul açlık görüldü güreş trafik kazası

Tatlıses Elif Ada'ya doyamadan gitti

Ayşegül Yıldız ile boşandıktan sonra kızını çok sık göremeye İbrahim Tatlıses hafta sonu ekibi ve kız Elif Ada ile kahvaltı yaptı. Bu güne günü çektiği bir fotoğrafla sonlandıran İmparator sosyal paylaşım sitesi Instagram'dan paylaştı.

Tatlıses Elif Ada'ya doyamadan gitti
Ayşegül Yıldız ile şok bir karar ile evlenip ani bir karar ile boşanan İbrahim Tatlıses kızının velayetini annesine vermişti. Tatlıses'e belirli günler kızıyla görüşme izni verilince, İmparator kızıyla hasret gideremedi.

Türkiye’nin en iyi ses sanatçıları arasında yer alan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses önceki gün kızı Elif Ada’yı mahkeme izniyle görüştürüldü.Kızıyla başbaşa kahvaltı yapan ünlü türkücü sosyal paylaşım sitesi Twitter üzeriden kahvaltı fotoğraflarını paylaştı…

Elif Ada, hafta sonunu babasıyla geçirdi. Sanatçı, iki gün yanında kalan ve kendisine aşırı benzeyen kızını dün annesine teslim etti. Kızıyla kahvaltı fotoğrafını Twitter’dan paylaşan Tatlıses, “Elif Ada’yla veda kahvaltısı. Güle güle canımın içi. Hep böyle gülesin inşallah” yorumunu yaptı.

İbrahim Tatlıses kimdir?

İbrahim Tatlıses 1952 yılında Urfa'da yedi çocuklu bir ailenin en büyüğü olarak dünyaya geldi. Hiçbir zaman okula gitmemiştir. Daha sonra neden okuyamadığı sorulduğunda"Urfa'da sanki Oxford vardı da biz mi gitmedik" yanıtını vermiştir. Çocuk yaşlarda çalışmaya başlamış: su satmış, çığırtkanlık yapmıştır. İnşaatta türkü söylerken Adanalı bir sinemacı tarafından keşfedildi. İlk başlarda Adana'da daha sonra Ankara'ya gelerek burada gazinolarda, pavyonlarda sahne aldı. 1974'te Ankara'daki Kınalı Pavyon'da söylediği "Ayağında Kundura" ile ünlenerek önce Ankara Radyosu'na, sonra da bir yılbaşı gecesi televizyona çıktı. 70'li yılların ortalarına doğru İstanbul'a geçerek burada sahne almaya başladı.

Müzik dünyasına girişini "Kara Kız" ile "Beni Yakma Gel Sevdiğim" adlarında 45'likler ile yaptı. 30 Haziran 1976 tarihinde dışardan bitirdiği ilkokulun diplomasını Kilis'teki Kartalbey İlkokulu'ndan almıştır. 1978 yılında Ayağında Kundura-Ceylan filmiyle beyaz perdedeki ilk rolünü aldı. 1979 yılında Kara Yazma filminde Perihan Savaş ile rol arkadaşı olmuştur. Tatlıses 1987 yılında Tatlıses Müzik'i kurdu. 90'larda ünü, Yunanistan ve Orta Doğu'ya kadar genişledi. İbrahim Tatlıses aynı zamanda yönetmen, oyuncu, senarist, söz yazarı, köşe yazarı, besteci, programcı ve şarkıcı kimliğiyle de tanınmıştır.

10 Mart 2008 tarihinde Neden adlı albümünü Mayıs 2009 da ise Yağmurla Gelen Kadın adlı albümünü sevenleriyle buluşturmuştur. Ayrıca bu albümde çok konuşulan ve tartışılan "Şemmame" adlı Kürtçe türkü de bulunmaktadır. 2010 yılında son albümü Hani Gelecektin'i piyasaya çıkardı.

İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin yanında, gıda, inşaat ve seyahat sektörlerine girerek çeşitli yatırımlar yapmıştır. Bunlardan "Tatlıses Çiğköfte" halen faaliyet göstermektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196