Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı asker ve polis teşkilatına ziyaret Kuzey Irak

Sıla tepkiler üzerine yorum yapılmasını engelledi

Sesi ve şarkılarıyla kendine hayran bırakan ünlü şarkıcı Sıla Yenikapı'da düzenlenen mitinge şov gösterisi olduğunu söyleyerek gitmeme kararı alması ardından halktan ve sanatçılardan yoğun tepki alması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden yapılan tüm yorumları silerek yorum yapılmasını da engelledi.

Sıla tepkiler üzerine yorum yapılmasını engelledi
Şarkıcı Sıla'nın Yenikapı mitingi hakkında söylediği sözler başını ağrıttı. Sosyal medya üzerinden takipçilerinin yoğun tepkisiyle karşılaşan Sıla çareyi yorumları engellemekte buldu. 


Sıla, Yenikapı'da gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılıp katılmayacağı sorusuna "Böyle bir şovun, gösterişin içerisinde bulunmayı düşünmüyorum" yanıtını vermişti.

Bu cevap üzerine halktan yoğun tepki gören Sıla daha fazla dayanamadı ve İnstagram hesabına yapılan bütün yorumları silerek yorum yapılmasını da engelledi. 


SILA KİMDİR?

Gerçek adı Sıla Gençoğlu olan ünlü şarkıcı 17 Haziran 1980'de Denizli'de dünyaya geldi. İlkokulu Denizli'de okuyan şarkıcı, ortaokul ve lise öğrenimi için İzmir'e anneannesinin yanına yerleşti. İlk sahne çalışmalarına İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde başladı ve Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak görev aldı. Lise iki ve üçte sınıflarda özel şan derslerine başladı. İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş ile şan ve ses eğitimi üzerine çalıştı.

1998 yılında yüksek öğrenim amacıyla İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde bir sene öğrenim gördü, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü'ne geçiş yaptı. Bu dönemde, Afyon Caz Festivali'nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil'den oluşan caz orkestrasında solistlik yaptı. Nükhet Ruacan'la ses eğitimi üzerine çalıştı. Bu dönemlerde, albümlerinde sanatçıya önemli katkılar yapan müzisyen Efe Bahadır'la da tanıştı. Kısa bir sürenin ardından Kenan Doğulu ile tanışarak onun yedi sene vokalistliğini yaptı. Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve "Sıla" dizisinin şarkısı olan ortak besteleri "Sıla-Töre" sayesinde tanıştı. Sıla dizisinin hemen ardından ‘Yaban Gülü’ dizisinin jenerik müziğini yapmıştır.

Sıla, kendi adıyla aynı ismi taşıyan ilk solo albümünü, 2007 yılının sonlarında piyasaya sürdü.

Ayrıca Sıla’nın yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer (Yolun Açık Olsun/Vur kadehi Ustam), Kenan Doğulu (Demedi Deme/Boğaziçi), Emel Müftüoğlu (Eğlenilecek Kızlar, Evlenilecek Kızlar/Ağla) gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer almıştır.

2007'den beri çıkardığı albümler sırasıyla şöyle:

2007 – Sıla
2009 – İmza
2010 – Konuşmadığımız Şeyler Var
2012 – Joker
2012 – Vaveyla

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196