Öne Çıkanlar Habib Korkmaz Kuş Serisi açlık İstanbul güreş

Muhteşem bir oyun olacak...

Halikarnas Balıkçısı'nın hayatı oyun olup tiyatro sahnesinde yerini alacak. .İlker Ayrık ve arkadaşları tarafından kurulan Pervasız Tiyatro adlı grup Halikarnas balıkçısının hayatını oynayacak.

Muhteşem bir oyun olacak...
Halikarnas Balıkçısının hayatı tiyatro oyunu oluyor. Halikarnas Balıkçısı olarak tanınan ünlü yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın hayatı oerdeye taşınıyor.

Adı Bodrum'la özdeşleşen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın hayatı tiyatro sahnelerine taşınıyor.İlker Ayrık ve arkadaşları tarafından kurulan Pervasız Tiyatro adlı grup Halikarnas balıkçısının hayatını oynayacak.
 
Ünlü oyuncu ve sunucu İlker Ayrık, Pervasız Tiyatro’yu birlikte kurduğu oyuncu arkadaşlarından Aykut Taşkın ile Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Ayrık, ziyarette Halikarnas Balıkçısı’nın hayatını ’Merhaba’ isimli tek kişilik tiyatro oyunuyla sahnelemeyi planladıklarını belirtip bilgi verdi. Yaz sezonu başında galasını Bodrum’da yapmayı planladıklarını da aktaran Ayrık, "Sahnede Aykut olacak. Oyuna eşlik edecek video içeriği var.
 
Videoda Müjdat Gezen, Sevinç Erbulak, Şebnem Dönmez, Murat Akkoyunlu, Derya Karadaç ve ben eşlik etmeye çalışacağız. Balıkçının yazdıkları zaman üstü yazılar. Tespitleri zaman üstü tespitler. Günümüze doğal olarak uyarlanmış durumda. Ufak tefek müdahaleler var elbet. Bir tiyatro eseri oluşturmak çok zor. Balıkçı bir edebi eseri ve biz onu sahneye koymak için oyunlaştırıyoruz. Tamamen Balıkçı’ya sadık kalınarak yazılmış bir oyun. Oyunu sahnelemeden önce Başkan Kocadon’ın da önerilerini almak istedik" dedi.
 
 
İNGİLTERE'DEKİ TARİHİ ESERLERİ GERİ KAZANDIRAN İSİM
 
 
Destek sözü veren başkan Kocadon ise "Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’u Bodrum yapan değerlerimizdendir. Sanatçı arkadaşlarımıza bu fikirle geldikleri için teşekkür ederim. Bu oyunun sadece Bodrum ve Türkiye ile sınırlı kalmasını değil tüm dünyada oynanması gerektiğini Balıkçı’nın Bodrum için yaptıklarını ve barışçıl doğa ve deniz sevgisini tüm dünyanın görmesi anlaması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca British Museum’da bulunan Bodrum’a ait tarihi eserlerin geri getirilmesi için Halikarnas Balıkçısı’nın çok büyük emekleri vardır. Oyun sahneye konduktan sonra İngiltere’de oynanmasını düşünüyorum. Halikarnas Balıkçısı benim sevdam, bu ilçenin gururu bir edebiyatçı" diye konuştu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196