Öne Çıkanlar İstanbul güreş görüldü trafik kazası açlık

Gülben'in sarkmaları Şeyda yüzünde mi?

Ünlülerin yaşam koçu Şeyda Çoşkun'un gündeme sürekli düşüp birilerini zayıflatması diyetisyenliğini yapması Sağlık Bakanlığı'nın gözüne takıldı araştırmalar yapıldı. şeyda Çoşkun cezadan kaçamadı. Şeyda Çoşkun'un hiçbir belgesi yokmuş.

Gülben'in sarkmaları Şeyda yüzünde mi?
Şeyda Çoşkun İnsanların sağlığıyla oynadı Bakanlık nokta koydu. En son Gülben Ergen'le çalışan Şeyda Çoşkun'un hiçbir belgesi olmadığı ortaya çıkınca ortaya ilginç itiraflar çıktı. Gülben Ergen'in kilo vermesine yardımcı olan Şeyde Çoşkun şarkıcının sağlığıyla ilgi sıkıntılar yaşamasına neden oldu. Gülben ergen'in cildinde gözle görüle bilir sarkmalar meydana geldi. 

Sertifikası olmadığı halde spor ve diyet programı uygulatan Şeyda Coşkun'a zorunluluk getirildi. Sağlık Bakanlığının bu çalışmasını daha genişletmes gerekiyor. Bu şekilde gündemde olmayan ve bu işle ilgilenen kişiler insan sağlığıyla oynuyor.

İki bakanlığın takibine giren Şeyda Coşkun'a bir soşya ekşisözlük'teki bir yazardan geldi. Eğer bu iddi doğru ise Sağlık Bakanlığı ile Spor Bakanlığı'nın yakın takibinde olan Coşkun'un başı çok ağrıyacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın diyet ve spor programı uygulatan isimler hakkında hazırladığı yeni kanunla ilişkin haberimiz, büyük ses getirdi. Birçok ünlü ve ünsüz ismi 3 bin euro karşılığında zayıflatarak yüklü bir kazanç elde eden Şeyda Coşkun'un da yeni kanundan etkilenecek olması; diplomalı diyetisyenleri sevindirdi. Yıllarca eğitim görüp binbir zorlukla 'diyetisyen' olan birçok uzman; twitter'da 'yaşam koçu' adı altında insanlara diyet listeleri yazan Coşkun'u topa tuttu.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NA ÇAĞRI...

Her önüne gelenin insanlara diyet ve spor yaptırması yüzünden iş bulmakta güçlük çektiklerini dile getiren diyetisyenler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yanı sıra Sağlık Bakanlığı'nı da konuyla ilgili göreve çağırdı. Hacettepe Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nü bitirip beslenme üzerine seminerlere katıldıktan sonra 'yaşam koçu' olarak ortaya çıkan Şeyda Coşkun'un; yeni kanun yüzünden stres yaşamaya başladığı öğrenildi.

'ÇOK ŞİKAYET ALIYORUZ'

Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Ayhan Dağ; Bakanlık tarafından çıkarılması planlanan kanunla ilgili şöyle konuştu: "Eğitimi olmayan diyetisyenler nedeniyle çok şikayet alıyoruz. Bir kişiye diyet yaptıran kişiyle spor yaptıran uzman aynı olamaz. Şu anda ülkemizde işi bu olmayan birçok kişi 'Diyetisyen' adı altında kazanç elde ediyor."

GÜLBEN DE SARKTI

Hadise'den sonra Şeyda Coşkun'la çalışan bir diğer ünlü isim Gülben Ergen'de de sarkma oluştu. Kısa sürede verdiği 11 kilonun ardından yanağında sarkma oluşan Ergen için beslenme ve diyet uzmanı Prof. Dr. Murat Baş, şunları söyledi: "Yanlış diyet uygulandığı için sarkmalar yaşıyor. Oysa diyetinde yeterli enerji ve besin öğesi olmalıydı. Özellikle yeterli protein almadığı için protein yapısında olan kollejen kaybı sarkmalara yol açtı."

ŞOK SUÇLAMA

Coşkun'la ilgili iddialar bitmiyor. Ekşisözlük'te 'Şeyda Coşkun' başlığına yorum yazan bir kişi; şu iddiayı ortaya attı: "1 ayda 11 kilo verdirdiği 28 yaşındaki müşterisinin, hormonları zarar gördü. 2 yıl hamile kalmak için tedavi görüp, çareyi tüp bebek yaptırmakta buldu."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196