Öne Çıkanlar İstanbul güreş görüldü açlık trafik kazası

Göz göre göre ölüme yürüdü..

Nejat İşler İstanbul'a sevk edildi. Nejat İşler'in sağlık durumu hala korkutuyor. Nejat İşler hastalığının ilk zamanlarında önemsemedi ve tedaviye biraz geç başladı hatta ' Hızlı yaşayıp genç ölmek istiyorum ' diye söylemlerde bulununca çok tepkiler almıştı. Nejat İşler tedaviye başladı ama iyileşmesi biraz zaman alacak gibi..

Göz göre göre ölüme yürüdü..
Uzun zamandır sağlık sorunları ile boğuşan Nejat İşler geçtiğimiz hafta fenalaşarak Bodrum'da yoğun bakıma alındı. Septik şok geçirerek hastaneye başvuran Nejat İşler'in daha sonra rahatsızlığının çoklu organ yetmezliği olduğu açıklandı. Bodrum'dan İstanbul'a sevk edilen Nejat İşler'e doktorlar yeni bir teşhis koydu ve ünlü oyuncunun zatürre olduğunu açıkladılar.

Bodrum’da yoğun bakım tedavisi gören Nejat İşler, ailesinin isteği üzerine dün sabah İstanbul’a getirildi. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ambulansa alınan Nejat İşler, polis eskortu eşliğinde Maslak’taki Acıbadem Hastanesi’ne yatırıldı.

İSTANBUL'A SEVK EDİLDİ

İşler’i taşıyan ambulans gazetecilerin görüntü almaması için arka otoparktan hastaneye giriş yaptı. İşler, sedyeyle otopark içindeki morg kapısından yatacağı yoğun bakım ünitesine çıkarıldı. İşler’in özel sağlık sigortası olduğu öğrenilirken tedavi gördüğü Bodrum Acıbadem Hastanesi’nin başhekimi Aydın Aksoy tarafından yapılan yazılı açıklamada, şunlara yer verildi: “Nejat İşler’in uçak ambulansla Acıbadem Maslak Hastanesi’ne transferi gerçekleştirilmiştir.
İşler’in transferi İstanbul’da yaşayan ailesinin isteği üzerine gündeme geldi. Geçirdiğimiz beş gün içinde hastanemizde uygulanan yoğun bakım destek tedavileri sonucunda sanatçının klinik ve laboratuvar belirtilerindeki olumlu gelişmeler, transferi mümkün kıldı.”

HASTANEYE AKIN ETTİLER

İşler’i ve ailesini Maslak Acıbadem Hastanesi’nde ilk ziyaret edenlerden biri Olgun Şimşek oldu. İşler yoğun bakımda olduğu için kafede arkadaşlarıyla iyi haberler bekleyen Şimşek, gazetecilerin sorularına cevap vermedi. Bu arada İşler’in bazı hayranları çiçeklerle hastaneye akın etti. Tüm sevenlerinin İşler’in bir an evvel yoğun bakımdan çıkması için dua ettiği görüldü.

SOLUNUM CİHAZINA BAĞLI

İşler’in sağlık durumu hakkında dün saat 17.00’de Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Çuhadaroğlu, şunları söyledi: “Hastamız uçak ambulansla hastanemize nakil edilmiştir. İşler’in tıbbi durumuyla ilgili olumlu değişimlerin sürdüğü gözlenmiştir. Ancak buna rağmen enfeksiyon nedeniyle geçirmekte olduğu kritik süreci ve yaşamsal riski devam etmektedir.

NEJAT İŞLER'DE ŞUUR KAYBI YOK

Hastamız bazı haberlere yansıdığı gibi siroz değildir ve yaşadığı akciğer enfeksiyonunun H3N2 virüsünden kaynaklanmadığı saptanmıştır. Hastamızda görülen enfeksiyon süreci, virütik bir enfeksiyonu izleyen bakteriyel pnömoni’dir. Klebsiella denen bir mikrop üremesi var. Zatürre nedeniyle şu anki duruma geldi. Onun tedavisi yapılıyor. İlk anda verilen antibiyotik etkili oldu. Çoklu organ yetmezliğinin çoğunun düzeldiğini görüyoruz. Şu an belli oranda oksijen ve basınç desteği veriyoruz. Yoğun bakımda olduğu için risk vardır. Solunum destek cihazına bağladığımız hastaları bir oranda uyutuyoruz. Şuur kaybı söz konusu değil.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196