Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi atölye Musa Karagöz az ışık

Fatih Ürek suçlu ise sen değilmisin şefim

Fatih Ürek'e dava şoku..Eski orkestra şefi Fatih Ürek'e kendisini sigortasız çalıştırdığından dolayı dava açtı.2012 yılında işine son verilen şef neden bu zamana kadar bekledi ve bu 10 yıllık süre zarfında hiçmi sigortasını kontrol ettirmek aklına gelmedi buda akılları karıştıran soru olarak gündeme oturdu.

Fatih Ürek suçlu ise sen değilmisin şefim
Mühürdar, avukatları Mahir Işıkay ve Gökhan Alpertunga aracılığıyla İstanbul Adalet Sarayı İş Mahkemesi'ne başvurdu.
 
3 SAYFALIK DAVA DİLEKÇESİ VERDİLER
 
Davalı Ürek'in kamuoyunun yakından tanıdığı bir kişi olduğunu belirten avukatlar, 3 sayfalık dava dilekçelerinde müvekkilleri Oğuz Mühürdar'ın 2002 yılında Ürek'in yanında orkestra şefi olarak işe başladığını belirtti. Müvekkillerinin belli bir ücret karşılığında Ürek'in yanında çalışmaya başladığını belirten avukatlar, “Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilmesi gereken belgeler, davalı tarafından kuruma teslim edilmemiş ve sigorta primleri de yatırılmamıştır. Müvekkilimiz 2012 yılında işlerine son verilinceye kadar ücret karşılığı çalışmasına rağmen, işveren bunu sigortaya göstermemiştir " dedi.
 
MADDİ MANEVİ ZARAR
 
 
Müvekkillerinin Ürek ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoyu da dava dilekçesine ekleyen avukatlar dilekçelerinde, “Müvekkilimiz, haksız ve sebepsiz olarak aniden işine son verildiği tarihten bu yana yaklaşık bir yıldır, bu olayın maddi ve manevi mağduru olarak çok zor şartlar altında hayatını sürdürmekte, ailesinin geçimini sağlamakta büyük güçlükler yaşamakta, sağlık ve işsizlik sigortasından da faydalanamamaktadır. Hayata tutunacağı ve atılım yapacağı bu zamanlarda, tam 10 yılını işverenin duyarsızlığı yüzünden çöpe atmış olduğunu düşünen müvekkil davacının, psikolojisi de bozulmuş olup, geleceğe dair beklentilerinde, umutsuzluk ve kaygı düzeyi artmıştır" ifadelerine yer verildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na da dava açan avukatlar, müvekkilinin sigortasız çalıştığı sürenin tespit edilmesini istedi. İş Mahkemesi'nin 'davacının sigortasız çalıştığına' ilişkin tespiti yapması halinde, Ürek'ten sigortasız çalıştırdığı iddia edilen 10 yıllık sigorta ücretinin ödenmesine hükmedilecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196