Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Enbe orkestrası nefes kesti nefeeess!

Abdullah Gül'ün İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ve eşi Clio Maria Bittoni Napolitano onuruna verdiği resepsiyonda Enbe Orkestrası konser verdi. Müzikleriyle devlet başkanlarını büyüleyen Enbe Orkestrası büyük beğeni topladı.

Enbe orkestrası nefes kesti nefeeess!
?Enbe Orkestrası bu sefer devlet başkanları için çaldı. Abdullah Gül'ün İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ve eşi Clio Maria Bittoni Napolitano onuruna verdiği resepsiyonda Enbe Orkestrası konser verdi. Müzikleriyle devlet başkanlarını büyüleyen Enbe Orkestrası büyük beğeni topladı.
 
Enbe Orkestrası bu sefer devlet başkanları için çaldı. Abdullah Gül'ün İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ve eşi Clio Maria Bittoni Napolitano onuruna verdiği resepsiyonda Enbe Orkestrası konser verdi. Müzikleriyle devlet başkanlarını büyüleyen Enbe Orkestrası büyük beğeni topladı.
 
 
Çıkardığı her şarkı ile müzik listelerini alt üst eden Enbe Orkestrası bu sefer devlet başkanları için çaldı. 
 
Türkiye’nin en ünlü orkestrası Enbe, İtalya Cumhurbaşkanına Roma’da konser verdi.
Dünyada birçok ülkede dünya starlarının eşlik etmesiyle de konserler veren Enbe bu kez,  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ve eşi Clio Maria Bittoni Napolitano onuruna Roma’da verdiği resepsiyonda konser verdi.
Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası gecede Napolitan aryalardan, Fransız şansonlarına, latin melodilerinden Arjantin tangolarına uzanan geniş bir repertuarla sahnedeki yerini aldı.
 Enbe Orkestrası konserine ‘Hijo de la Lunai’ adlı parçayla başlayarak, ünlü ozan Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ aldı eserini polifonik olarak seslendirdi. Gecenin solistleri arasında yer alan Meyra ise Enbe Orkestrası ile birlikte Muhlis Sabahattin Ezgi’nin ‘Hatırla Ey Peri’ ve Tomaso Albinoni’nin ‘G. Minor’ adlı eserlerini söyledi.
 
Enbe Orkestrası daha sonta esntrümantal olarak Santuri Ethem Efendi’nin Şehnaz Longa’sını yorumladıktan sonra  ve Francesco Sartori’ye ait olan ‘Con te Partiro’ adlı şarkısıyla da final yaptı. Konser sonunda İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano, maestro Behzat Gerçeker şahsında tüm orkestra sanatçılarını tebrik etti.
 
 
Resepsiyona, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve eşi Zeynep Babacan, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Adalet Bakanı Annamaria Cancellileri, AB İşleri Bakanı Enzo Moavero Milanesi, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Naci Koru, Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil, Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Kenan Gürsoy, Türkiye Futbol Direktörü ve (A) Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile çok sayıda davetli katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196