Öne Çıkanlar İstanbul açlık görüldü güreş trafik kazası

Bu heykeller bir harikaaa!

Bu da oldu.... esneyen heykel yaptılar. Birbirinden oldukça güzelolan heykeler sanatseverlerin büyük ilgisin, çekiyor.. Esneyen heykeller yeni fenomen olacak gibi.

Bu heykeller bir harikaaa!
Mermer görünümlü esneyebilen heykeller herkesi şok ediyor. Birbirinden ilginç heykeller herkesi şaşırtıyor. Heykellerin hikayesi görenleri de, etkiliyor.
 
Çinli sanatçı Li Hongbo'nun binlerce kağıt katmanını işleyerek hazırladığı mermer görünümlü esneyebilen heykelleri New York'ta sergileniyor.
Hongbo'nun esnek heykellerinden oluşan "Tools of Study" adlı sergisi New York'taki Klein Sun Galerisi'nde sanatseverleri ağırlıyor.
 
Rus yazar Maksim Gorki, Yunan tanrıçası Athena ve Michelangelo'nun Davut gibi dünyanın en ünlü eserlerini konu alan ve ortalama 7 bin katman kağıdın şekillendirilmesiyle oluşan heykellerin ağırlığı 12 kilogramı geçiyor. Fiyatları 6 bin 500 ile 32 bin 500 ABD doları arasında değişen eserler yoğun ilgi görüyor.
Sergi hakkında Anadolu Ajansı'na bilgi veren Klein Sun Galerisi yetkilisi Amy Patricia Purssey, Hongbo'nun doğu ve batı kültürünü kendisine özgü çalışmalarıyla sentezlemeyi başardığını söyledi. Purssey, serginin gördüğü ilginin memnuniyet verici olduğunu kaydetti.
 
Sergideki eserlerin, sanatçının öğrencilik yıllarında geliştirdiği yöntemi en eşsiz şekilde ifade ettiğini vurgulayan diğer Klein Sun yetkilisi Willem Molesworth ise heykellerin, sanat dili ile mükemmel şekilde uyumlu olduğunu belirtti.
Sergi 7 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196