Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Asena ile Berkay aşkına RTÜK'ten şok ceza

Fenerbahçeli futbolcu Caner Ekin'in eşi Asena ile Berkay'ın adı aşk iddialarına karışmış ikilinin birlikte çekilmiş fotoğrafları yayınlanmıştı. İlk Star Tv adlı özel televizyon kanalında duyurulan haber için RTÜK ceza kesti. Verilen cezada özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği ve insan onurun kırıldığı vurgulandı.

Asena ile Berkay aşkına RTÜK'ten şok ceza
Radyo Televizyon Üst Kurulu Fenerbahçeli furbolcu Caner Erkin'in eşi Asena Erkin ve Berkay haberlerine ceza kesti. Star Tv tarafından Asena'nın eşini Berkay ile aldattığı ve yasak aşk yaşadığı iddia edilmiş fotoğrafları günlerce gündemi meşgul etmişyi. Bunun üzerine RTÜK devreye girerek Star TV'ye 'insan onurunu kırmak ve özel hayatı ihlal etmekten' 650 bin lire ceza kesti.

Çıkan haberlerden sonra Berkay ile Asena görüşmemiş, Caner Erkin eşinin yanında yer lamıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), futbolcu Caner Erkin’in eşi Asena Erkin’in şarkıcı Berkay’la yasak aşk yaşadığı ve kocasını aldattığı iddialarına ceza kesti. RTÜK uzmanlarının hazırladığı raporda, Star TV’de 8 Aralık 2013’te yayınlanan ‘Süper Star Life’ adlı magazin programda Fenerbahçe futbol takımının oyuncusu Caner Erkin’in eşi olan Asena Erkin ve pop sanatçısı Berkay arasında olduğu iddia edilen evlilik dışı ilişkiye geniş biçimde yer verildiği kaydedildi. Raporda, şu ifadelere yer verildi:

Yanlış imaj

“Açıklama yapan kişiler sadece sesleriyle habere katılmakta, görüntü olarak da eski fotoğrafları ve evlilik dışı ilişki iddialarıyla ilgili fotoğraflar yayınlanmaktadır.

Dört defa tekrarlanan anonslarda haberin tarafları olan kişilerin yaptığı açıklamalara parçalanarak yer verilmesi, olaya ilişkin yanlış imajların oluşmasına neden olmaktadır. Üstelik bu yapılırken kişilerin kendi sesleriyle yaptığı iddiasıyla açıklamaları, kastettiklerinin tam aksini ima etmektedir. Diğer bir deyişle Esena Erkin ve Berkay’ın kendilerinin yasak aşk yaşamadıklarını ifade etmeye çalıştıkları açıklamaları parça parça yayımlandığında ilişkilerine dair bir açıklama yapacakları izlenimi yaratılmaktadır.”
Özel hayat
Konuya ilişkin Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nin geçmişte verdiği kararlara da atıf yapılan raporda, “Ortaya atılan evlilik dışı ve eşi aldatma iddiasının ‘iddia edilmekte’ şeklinde takdim edilse dahi haberin aktarımındaki üslup ve kullanılan teknikler kişilerin onur ve haysiyetine saldırır hale gelmektedir” denildi.
RTÜK, uzmanların bu raporları doğrultusunda “Berkay-Asena-Caner yasak aşk üçgeni” haberlerinin insan onur ve haysiyetine saldırı niteliğinde olduğu ve özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğine oybirliğiyle karar vererek Star TV’ye 650 bin lira ceza kesti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196