Öne Çıkanlar İstanbul güreş görüldü açlık trafik kazası

Adnan Menderes'in idam sahnesii çook ağlattı!

Dün ekranlara gelen Adnan Menderes'in idam edildiği sahne canlandırıldı. Adnan Menderes idama götürülürken arkadan çekilen fotoğrafın ekrana gelmesi herkesin gözyaşlarını adeta sel etti. Adnan Mendere'in idam edilmesi utanç olarak tarihe geçti...

Adnan Menderes'in idam sahnesii çook ağlattı!
Adnan Mendere'in ölüm sahnesi dün akşam ekranlara geldi. O an herkes gözyaşlarına hakim olamadı. İşte o an o kare ve o sahne. Utanç sahnesi çok ağlattı.
 
Onu Çok Sevdim dizisi dün akşam son bölümüyle izleyicilerinin karşısına çıktı. Adnan Menderes'in idamıyla final yapan dizi izleyenleri gözyaşlarına boğdu.
 
Dizide Adnan Menderes'in idama götürülürkenki fotoğrafının sırrı da ortaya çıktı. Fotoğrafta Adnan Menderes idama götürülürken gözüküyor. Sağında solunda ad hakim ve askerler var.
 
Fotoğrafçı ilk önce o fotoğrafı önden çekmek istemiş. Ancak orada bulunan hakimler ve askerler "Bizi afişe mi edeceksin" diye kızarak fotoğrafların arkadan çekilip yüzlerinin görünmemesini istemiş.
 
KOMUTANA SEZAİ KARAKOÇ ŞİİRİYLE CEVAP
 
Bunun üzerine Adnan Menderes "Ölümümden de mi korkuyorsunuz komutan" diyor. Komutan'ın "Kes sesini" demesi üzerine Menderes şair, fikir adamı Sezai Karakoç'un "Biz sussak, tarih susmayacak.. /tarih sussa, hakikat susmayacak" mısralarından ilhamla komutana "Ben sussam millet susmaz vicdan susmaz hakikat susmaz " diyor.
 
İDAMI KUTLADILAR
 
İdamdan dakikalar sonra komutanlar ve hakimler idam alanında Adnan Menderes'i öylece bırakarak hemen yan taraftaki gazinoya geçtiler. Komutanlar ve hakimler gazinoda içerek dakikalar önce idam edilen Adnan Menderes'in ölümünü vicdansızca kutladılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196