Öne Çıkanlar mani İpek acar açlık 1. Hasat Bayramı trafik kazası

Trafolar üç boyutlu resimlerle süsleniyor

- Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, merkez Karesi ilçesindeki 10 trafoyu, tarihi değerlerin üç boyutlu resimleriyle süslüyor

Trafolar üç boyutlu resimlerle süsleniyor

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Karesi Belediyesi iş birliğinde başlatılan "Trafo Renklendirme Yarışması" kapsamında merkez Karesi ilçesinde 10 noktadaki trafolar, üç boyutlu resimlerle süslenmeye başlandı.

Karesi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, "Trafo Renklendirme Yarışması"na katılan fakülteden öğretim üyeleri ve öğrenciler, 2'şerli gruplara ayrılarak, Kurtdereli Mehmet Pehlivan, Karesi Beyi, Sarı Kız, saat kulesi, şadırvan gibi Balıkesir'in tarihi değerlerini üç boyutlu olarak trafolara çiziyor.

Yarışma kapsamında yapılan ve derinlik hissi veren eserler, vatandaşlardan da ilgi görüyor.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, projeyi ilçeye estetik görünüm kazandırmak, sanatı sokaklara ve binalara yansıtarak vatandaşlara hissettirmek için başlattıklarını bildirdi.

Yarışma kapsamında trafoların profesyonelce ve birbirinden güzel sanat eserleriyle donatılacağını vurgulayan Yılmaz, "Öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz, trafoların üzerinde oluşturdukları figürlerle insanlarımıza farklı duygular yaşatacak. Konuya önem veren ve her zaman yanımızda olan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196