Öne Çıkanlar spor mani Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül çanakkale İhale

Tekirdağ'da "kitap durakları" açıldı

- Süleymanpaşa Belediyesi tarafından vatandaşların kitap okuması için hazırlanan duraklar hizmete girdi

Tekirdağ'da

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi tarafından vatandaşların kitap okuması için hazırlanan duraklar hizmete girdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından belirli bölgelere kurulan kitap kumbaraları aracılığıyla toplanan kitapların yer aldığı "kitap durağı" hizmete sunuldu.

Süleymanpaşa Belediye Bakanı Ekrem Eşkinat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, belediye parklarına artık kitap okuyacak mekanların kazandırmaya başlandığını belirtti.

Projenin ilk durağının 100. Yıl Mahallesi'nde bulunan Mutlukent Çay Bahçesi olduğunu kaydeden Eşkinat, parklarda artık vatandaşların kitap alıp okuyacağı alanların olduğunu ve camekanlı bölgeden kitaplarını alarak durakta rahat rahat okumalarını yapabileceklerini bildirdi.

Kitapların vatandaşlar tarafından isterlerse geri yerine koymak kaydıyla evlerine de götürebileceklerini belirten Eşkinat, şunları ifade etti:

"Vatandaşlarımız zaten kitap kumbaralarına kitaplarını atıp bize teslim ediyorlar. Biz de oradan onları derleyip kitap duraklarda yine onların hizmetlerine sunmaya devam ediyoruz. Bizler burada parklarımızı zenginleştirip insanlarımızın özgür alanlarda ellerinin altında kitap bulunmasını sağlamak istedik. Bu duraklar sanılanın aksine otobüs beklemek için değil kitap okumak için tasarlanmış duraklar. Vatandaşlarımız beklemek için değil okumak için duracaklar. Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait parkları kitap duraklarla donatıp git gide düşen kitap okuma oranına bir nebze dahi olsa katkı yapmak istiyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196