Öne Çıkanlar akp Orkun Akman Şuayip Işıldak Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

Soydaş öğretmenler Türkçe eğitimlerini tamamladı

Soydaş öğretmenler Türkçe eğitimlerini tamamladı

EDİRNE (AA) – Edirne Valisi Günay Özdemir, "Siz önce medeniyet olarak gönülleri fethedemezseniz hiçbir zaman gerçek anlamda fetih yapmış olmazsınız." dedi.

Yunanistan, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Makedonya'dan Edirne'ye gelen 60 öğretmen için düzenlenen, Balkan Türkleri Konfederasyonu koordinatörlüğünde, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen atölye çalışmaları kapsamında Balkan ülkelerinden gelen 60 soydaş öğretmen 5 gün boyunca uzman eğitimcilerden ders aldı.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kapanış programında yaptığı konuşmada, Edirne’nin büyük bir medeniyete sahip olduğunu söyledi.

Edirne’nin Osmanlı medeniyetinin kurulduğu bir şehir olduğunu ifade eden Özdemir şöyle devam etti:

"Edirne’de bir medeniyet oluşmuş. Edirne’deki medeniyet, Peygamber efendimizin Medine’de kurduğu medeniyetten başlayan, Semerkant’tan, Türkistan’dan, Mısır’dan, Konya’dan, Bursa’dan ve Paris’ten, Londra’dan, Roma’dan da etkilenerek dünyaya yön vermiş. Bu medeniyet ne zamanki Roma medeniyetinin üzerine çıkmış o zaman da İstanbul fethedilmiş.

Siz önce medeniyet olarak gönülleri fethedemezseniz hiçbir zaman fetihleri gerçekleştiremezsiniz. Yapsanız yapsanız zulüm edersiniz, işkence edersiniz, haksızlık edersiniz. Onun için önemli olan her zaman diğer medeniyetlerden üstün bir medeniyet kurabiliyorsanız, insani açıdan kalpten kalbe yol yapabiliyorsanız ancak o zaman o bölgede siz hem medeniyetinizi kurar hem de o bölgeyi fethedersiniz."

Programda konuşan Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’da, verilen eğitimler ile soydaş öğretmenlerin dil ve tarih bilincinin gelişmesine katkı sağlandığını söyledi.

Konuşmaların ardından soydaş öğretmenlere sertifikaları verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196