Öne Çıkanlar i cinayet tek dileği Josue Pesqueira  Bu Gece Ay Mavi spor ayakkabı

"Pokemon Go oyunu camilerden uzak tutulsun"

- Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Eroğlu: - "Camide pokemon var deniyor. Kutsal mekanlarımızda pokemon yakalamaya çalışılıyor. İdarecilerimizden, gençlerimizin zamanını çalan bu gereksiz oyunun en azından cami çevrelerinde yasaklanmasını istiyoruz"

EDİRNE (AA) - Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, “Camide pokemon var deniyor. Kutsal mekanlarımızda pokemon yakalamaya çalışılıyor. İdarecilerimizden, gençlerimizin zamanını çalan bu gereksiz oyunun en azından cami çevrelerinde yasaklanmasını istiyoruz.” dedi.

Aynı zamanda Dar'ül Hadis Camisi'nin imamı olan Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Pokemon Go" oyununun camilerden uzak tutulması gerektiğini kaydetti.

Oyunun tamamen zaman kaybı olduğunu söyleyen Eroğlu, “Gençleri boş işlere yönlendirmek için kasıtlı yapılmış bir oyun. Pokemon avcılığı adı altında gençleri fuzuli bir şekilde zaman tüketmeye, onların enerjilerini boş işlere yöneltmeye çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

Eroğlu, bu hadisenin gençlik, millet ve insanlık adına üzüntü verici olduğunu ifade ederek, "Eskiden oyunu çocuklar oynardı. Şimdi ise bakıyoruz, en aktif çağda olan yirmili-otuzlu yaşlardaki gençlerimiz bu oyunu oynuyor. Oysaki bu yaşlardaki kişiler ailesine, ülkesine, milletine en çok katkı yapacakları dönemdeler. Kafaları önlerinde, ellerinde telefonlar, pokemon avcılığı yapıyorlar. Bu gerçekten kısa süre içinde gündemimizden çıkartılması gereken bir konu” değerlendirmesini yaptı.

Bu durumun kabul edilemez olduğunu belirten Eroğlu, "Sosyal medyada görüyoruz. Camide pokemon var deniyor. Kutsal mekanlarımızda pokemon yakalamaya çalışılıyor. İdarecilerimizden, gençlerimizin zamanını çalan bu gereksiz oyunun en azından cami çevrelerinde yasaklanmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196