Öne Çıkanlar Mağara Mahallesi silahlı ve kar maskeli Yetimler Gecesi samsung-s6 edge tür işçiler

Kimsesizleri, kimseye muhtaç etmiyorlar

- Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nce başlatılan uygulama ile yalnız yaşayan yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşların evlerde bakım ve temizlik hizmeti yapılıyor

Kimsesizleri, kimseye muhtaç etmiyorlar

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği projeyle il merkezi ve ilçelerde bulunan kimsesiz, yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç insanlara bulundukları ortamda temizlik ve bakım hizmeti veriyor.

Projeyle üçer kişilik personel ayda bir gün ziyaret ettikleri yaşlıların, ev temizlikleri, çamaşır ve bulaşık işlerine kadar tüm ihtiyaçlarını gideriyor. Yaşlı insanların yalnızlığı paylaşılarak, onların hayata tutunmaları sağlanırken, proje ile yüzleri bir nebze olsun gülüyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşlı vatandaşların şehrin ve ülkenin önemli değerler olduğunu ve bu değerlere her zaman sahip çıkılması gerektiği söyledi.

Kendi temizliklerini yapmakta zorlanan yaşlı ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşların tespit edilerek onlara evde bakım ve temizlik hizmeti sunduklarını ifade eden Albayrak, "Kültür İşleri Sosyal Daire Başkanlığı birimi altında bulunan yaşlı ve engelliler birimimiz olarak, sosyal hizmetler çerçevesinde yaşlı ve engellilerimize kendi evlerinde temizlik ve bakım hizmetleri sunmaya başladık. Bu uygulamayı ilk etapta 11 ilçe 150 hanede gerçekleştirdik" dedi.

Uygulamayı 9 ilçe 50 hanede hayata geçirdiklerini aktaran Albayrak, "İki aracımız var iki ekip halinde çalışıyoruz. Bu uygulamadan sonra vatandaşlarımız tertemiz yuvalara kavuşmuş oluyor. Belediye olarak hizmetlerimize devam edeceğiz. Bu uygulamamızdan vatandaşlarımız da memnun durumda olumlu tepkiler alıyoruz" diye konuştu.

Temizlik ekibinin şefi Murat Paçin de, kendine yetemeyen yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşların tespiti yapılarak bu vatandaşların evlerinde bütün temizlik işlerinin yapıldığını belirtti.

Temizlik işlerinin 3 kişiden oluşan ekiple yaptıklarını söyleyen Paçin, şunları kaydetti:

"Bu uygulamadan kendi kendine yetemeyen yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşlar yararlanabiliyor. Belediyemiz tarafından tespit edilen evlere geldiğimizde ilk olarak genel temizlik yapıyoruz. Temizlik yaparken şartnamemiz var uyulması gereken ona göre hareket ediyoruz. Temizlik sırasında kullanılan malzemeler tamamen bize ait, kişilerin evinden temizlik malzemesi kullanılmıyor. Mutfaklarından, tuvaletlerinden, banyosuna, yerlere temizlik yapılıyor. Yıkanması gereken nevresim, çamaşır, perde ne varsa aracımızda bulunan çamaşır makinelerimizle bu eşyaların yıkamasını da yapıyoruz. Halı ve koltukları ise evinde içinde yıkıyoruz. Yapılan projeden herkes memnun durumda."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196