Öne Çıkanlar Bursaspor Bilecik koyun hırsızlığı iddiası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) hayatını

"Karacabey Ihlamur Festivali"

- "Karacabey Ihlamur Festivali", 11-14 Temmuz'da düzenlenecek

BURSA (AA) - Karacabey Belediyesi, bünyesinde barındırdığı dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarını, 11-14 Temmuz'da düzenlenecek "Karacabey Ihlamur Festivali" ile doğaseverlerle buluşturacak.

Karacabey Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ihlamur Festivali için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Karacabey 'in keşfedilmemiş onlarca değerinin gün yüzüne çıkarılması için büyük bir atılım dizisi başlatıldığını belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin modern ve müreffeh kent hedefine ulaştırılması noktasında yakalanan başarılı çizgiden de Karacabeyliler adına son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Özkan, 11 Temmuz'da başlayacak ve 4 gün sürecek Ihlamur Festivali kapsamında tüm doğa tutkunlarını Yeniköy’de buluşmaya ve ıhlamur ormanlarının adeta "Hayat iksiri" olarak tanımladıkları eşsiz havasını solumaya davet etti.

Öte yandan, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Emin Zeki Başkent tarafından yürütülen araştırma projesi kapsamında, dünyanın en büyük doğal ıhlamur ormanları ile kestane ve defne ormanlarının da yer aldığı bölgede, 2 yıldan bu yana yürütülen çalışmaların da tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Özkan çalışmaların sonuçlarının önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

Anahtar Kelimeler:
KaracabeyIhlamur Festivali

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196