Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

"Hayra Davet Şenliği"

- Bursa'da düzenlenen etkinlikte satılacak ürünlerden elde edilecek gelir, öğrencilere burs olarak verilecek

BURSA (AA) - Semerkand Vakfınca düzenlenen "Hayra Davet Şenliği", Bursa'da başladı.

Gökçen Plaza'daki etkinliğin açılışında konuşan 9. Merkez Semerkand Vakfı Bölge Başkanı Hakan Gökçe, hayır ve şenlik kavramını bir araya getiren şenliğin dördüncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Şenliğin üçüncüsünü 10 gün önce İstanbul'da gerçekleştirdiklerini ifade eden Gökçe, "Etkinliğin ilkini Trabzon'da düzenlemiştik ve bize bir yol açmıştı bu şenlik. İkincisi Ankara'da, üçüncüsü de 10 gün önce İstanbul'da düzenlendi. Birinci şenliğine katılım 300 bin civarında idi. Ankara'da yaklaşık 500 bin kişi etkinliklerimize katıldı. İstanbul'da ise bir milyona yakın misafir ağırlanmıştı. Bunları, sayısal zahiri çoğunlukla övünmek ya da gurur duymak için söylemiyoruz." şeklinde konuştu.

Gökçe, şenliğin, birliğin, beraberliğin, paylaşmanın ve kaynaşmanın en güzel örneği olduğunu vurgulayarak, "Günümüzde ben merkezli bir dünya oluşturmaya karşılık bu etkinlik, sıkıntının, stresin, kötü amellerin içinde insanlara nefes aldırıyor. 'Hayra Davet Şenliği' derken, aslında kilometrelerce uzaklıkta başının okşanmasını bekleyen bir yetimle o başı okşayacak elin sahibinin bir araya geldiği yer olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından protokol mensupları ve davetlilerin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından törene katılan protokol üyeleri, etkinlik merkezindeki stantları gezdi.

Açılışa AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski milletvekilleri, çeşitli kurum, kuruluş ve vakıfların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Alışveriş şenliğinin hayra dönüştürülmesi amaçlanan etkinlik kapsamında, çeşitli illerden toplanan, ev tekstilinden beyaz eşyaya, ayakkabıdan giyime kadar çok sayıda ürün uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

Etkinlik kapsamında televizyon programcısı ve şair Serdar Tuncer, Bursalı hayranlarıyla bir araya gelecek. Ayrıca, bazı tasavvuf sanatçıları ile ilahi grupları da sahne alacak.

Geliri öğrencilere burs olarak dağıtılacak şenlikte imza günleri, konserler, meddah gösterileri ve tarih sohbetleri düzenlenecek. Alışveriş alanlarından yemek stantlarına, konser alanlarından çocuk oyun alanlarına kadar birçok etkinliğin bir arada sunulacağı şenlik, 31 Mayıs'a kadar sürecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196