Öne Çıkanlar mani İpek acar açlık 1. Hasat Bayramı trafik kazası

Gölcük'te canlı resim yarışması

Gölcük'te canlı resim yarışması

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde "Yetenekler Buluşuyor" programı kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik canlı resim yarışması düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, yaptığı açıklamada, hedeflerinin canlı performansla öğrencilere rehberlik yapmak, yetenekli çocukların gelecekte sanata ve bilgiye olan ilgilerini arttırmak, içlerindeki cevheri ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.

Velilerin de bu tür yarışmalara oldukça ilgi gösterdiğini anlatan Gülsuyu, yarışmanın gelecek açısından ümit verici olduğunu dile getirdi.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ertuğrul Tuna da Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde düzenlenen yarışmanın gençleri sanata teşvik etmek için düzenlendiğini aktardı.

"Gölcük Vizyon 2023 Projesi" çerçevesinde bu projeye dahil olduklarını anlatan Tuna, "Bu tarz etkinliklere fakülte olarak büyük önem veriyoruz. Genç insanların daha çok sanatla buluşması gerekiyor. Bu yarışma, bunun için bir fırsat. Umarım, bu tür çalışmalar daha da artarak devam eder." dedi.

Yarışmada, "Gölcük'te çevre sanat önerisi ve Gölcük'te öğrenci olmak" konuları ele alınacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196