Öne Çıkanlar Futbol ERV Nene Hatun kadıköy Bilecik Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Zekeriya Öz yine sürüldü ama bu kez rütbesi de alındı...

Yolsuzluk operasyonunun emrini veren savcı Zekeriya Öz yeniden atandı. Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Öz, normal savcı olarak atandı. Peki Öz'ün rütbesi neden düşürüldü?

Zekeriya Öz yine sürüldü ama bu kez rütbesi de alındı...
Zekeriya Öz, HSYK 1. Dairesinin, adli yargı mazeret ve mesleğe kabul kararnamesiyle 'hizmet gereği' Bolu'ya düz savcı olarak gönderildi.

HSYK 1. Dairesinin 123 kişilik adli yargı mazeret ve mesleğe kabul kararnamesi ile 43 kişilik idari yargı mazeret kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre, Bakırköy Başsavcı Vekili Zekeriya Öz, Bolu'ya savcı olarak atandı. Öz'ün atanma gerekçesi “hizmet gereği” olarak listede yer aldı. Kararname ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekillliklerine Ankara Cumhuriyet savcıları Zafer Ediş, Veli Dalgalı ve Ramazan Kaya getirildi. İstanbul Cumhuriyet savcıları Selamettin Celep, Mehmet Salih Sol ve Faruk Erşan Yılmaz İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine, İzmir Cumhuriyet savcıları Orhun Sezer, Muvaffak Meşe ve Kazım Arapoğlu ise İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atandı. Faruk Ersen Yılmaz, Münevver Karabulut soruşturmasını yürüten savcıydı. Öte yandan Zekeriye Öz, Bolu'ya atanmasıyla ilgili olarak, ''Ben de gazetecilerden duydum'' dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196