Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Zehirli Ayakkabı alarmı verildi!

Bartın'da bir ayakkabı mağazasından kızına ve eşine ayakkabı alan adam'ın ayakkabılar'ın zehirli olduklarını ve kanserojen madde kullanıldığını öğrenince ayakkabaları iade etti.

Zehirli Ayakkabı alarmı verildi!
 Ayakkabıda ki zehir herkesi alarma geçirdi. Bartın'da yaşanan olay sonrasında firma sattığı tüm ayakkabıları geri iade olarak alıyor ve üretici firmaya iade ediyor.Bartın'ın Amasra ilçesinde yaşayan Erdem Yalçın (41), kent merkezindeki mağazadan 20 gün önce eşi ve kızına bot aldığını, ilkokul 4. sınıfa giden 10 yaşındaki kızına arkadaşlarının, 'ayakkabıların televizyonlarda gösterilen zehirli ayakkabılara benziyor' demesinin ardından satın aldığı ürünleri, kanserojen ihtiva ettiği duyurulan ürünlerin fotoğraflarıyla karşılaştırdığını söyledi. Bartın'da bir ayakkabı mağazasından kızına ve eşine ayakkabı alan adam'ın  ayakkabılar'ın zehirli olduklarını ve kanserojen madde kullanıldığını öğrenince ayakkabaları iade etti.
'Eşim ve kızıma aldığım ayakkabıları internette yer alan zehirli ayakkabı fotoğraflarıyla karşılaştırdığımda markasına, dikişine, etiketine kadar birebir aynısı olduğunu fark ettim ve mağazaya iade ettim' diyen Yalçın, şunları kaydetti: 

"Hemen durumu 176 tüketici hattına bildirdim ama bana Ticaret Sicil Müdürlüğüne başvurmam gerektiği söylendi. Ben de hafta sonu resmi tatil olduğu için zaman kaybetmek yerine mağazaya gittim ve durumu mağaza müdürüne anlattım. Müdür bey, anlayışlı şekilde ayakkabıyı geri alabileceğini, ayrıca sattıkları ayakkabıları da müşterilerden geri çağırarak iade alacaklarını söyledi. Ben de aldığım ayakkabıları iade ettim ve ücreti geri aldım." 

'Başımıza ciddi bir sağlık problemi gelmesinden korkuyoruz' 

Ayakkabıların kanserojen ihtiva eden ürünlerle aynı olduğunu tesadüfen öğrendiklerini, büyük korku yaşadıklarını dile getiren Yalçın, eşi ve kızının 15-20 gün kullandıklarını söyledi. 

Yalçın, şöyle devam etti: "Allah korusun ama başımıza ciddi bir sağlık problemi gelmesinden korkuyoruz. Öğrendiğimizden beri şoktayız, tedirginiz. Ayrıca eşim de 5 aylık hamile. Eğer, başımıza olumsuzluk gelirse kesinlikle firmadan şikayetçi olacağım. İşin parasında değilim, inşallah başımıza bir sağlık sorunu gelmez.  Ayrıca firma, mağazada satmayı bıraktığını ve toplattığını söylediği ayakkabıların aynısını internet sitesi üzerinden satmaya devam ediyor." 

'15 mağazamızdaki ürünleri firmaya gönderiyoruz'

Mağaza yetkilileri de ayakkabıları yaklaşık bir ay önce satmaya başladıklarını, müşterilerin zehirli ürünlerle benzerlik kurması üzerine satıştan vazgeçtiklerini ve toplama kararı aldıklarını belirtti. 

Satılan ayakkabıların gümrük ve kalite belgesi bulunmasına karşın, şüphe bırakmama adına ürünleri aldıkları firmaya göndermeye başladıklarını ifade eden yetkililer, şunları kaydetti: 

"Gümrük onayı ve kalite belgesi olmayan ürünü satmıyoruz ancak bazı müşterilerimiz mağazamızdan aldıkları ayakkabıları televizyonda gördükleri, 'zehirli' olarak bildirilen ayakkabılara benzettikleri için iadeler başladı. Müşterilerin ön yargısını kırmak, kafalardaki soru işaretlerini gidermek ve mağazalarımızın adının böyle bir olayla anılmaması için ayakkabıları satmama ve geri toplama kararı aldık. Şu anda İstanbul, Düzce, Bolu, Bartın, Zonguldak ili ve ilçelerinde bulunan 15 mağazamızdaki ürünleri firmaya gönderiyoruz. Bunun yanında satışını yaptığımız ürünleri de müşterilerimizi telefonla arayarak durumu anlatıp iade edebileceklerini söylüyoruz. Bu şekilde ulaşabildiğimiz müşterimize ulaşacağız." 

Yetkililer, satın alınan ve satılan söz konusu ayakkabıların net adedini bilmediklerini söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196