Öne Çıkanlar Direnmek yerel ürünler Burhaniye Ahmet Can Burcu Ali Haydar Konca

Zafer Çağlayan ilk kez konuştu

Eski Ekonomi Bakanı AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, 17 aralıkta gerçekleştirilen ve oğlunun gözaltına alındığı operasyonla ilgili ilk kez konuştu. Peki Erdoğan ne açıklamalar yaptı.

Zafer Çağlayan ilk kez konuştu
İstanbul kapsamlı Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında oğlu tutuklanan ve Ekonomi Bakanlığı görevinden istifa eden AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, Mersin'de partisinin aday tanıtım toplantısında sessizliğini bozdu.

Evlatları üzerinden çirkin bir oyun oynandığını iddia eden Çağlayan, ''Bu kardeşinizin suçlarını söylüyorum: 12 yıl Sanayi Odası Başkanlığı yaptım, bu ülkede 6,5 yıldır şanla şerefle bakanlık yaptım, Mersinlilere hizmet ettim.Zafer kardeşinizi kurban etmeye çalışıyorlar'' dedi.

İşte Zafer Çağlayan'ın açıklamalarından önemli satır başları:

BİZ MİLLETİN PARTİSİYİZ

Sayın Başbakanımızın dediği gibi ülkemiz üzerinde oyun oynanmaya çalışıyor. Biz gücünü milletten alan milletin ta kendisi, milletin partisiyiz.

PARTİMİZİ KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Partimizi kapatmaya çalışıyorlar. Gücünü milletten alan bir başbakanımız var. Millet bizi getirdi, bizi ancak millet götürür. Hiçkimsenin Ak Parti’nin Türkiye’ye kazanımlarını bir adım geri götürmesine izin vermeyiz.

Dik duran, refah seviyesi yükselen bir Türkiye’den, zulme karşı olan bir Türkiye’den birileri rahatsız oldu. İstediler ki geçmişte olduğu gibi sürekli borsalar kendi içine kapalı olan bir ülke olsun istediler.

EVLATLARIMIZ ÜZERİNDE ÇİRKİN BİR OYUN OYNANIYOR

Ama inanıyoruz ki sizler buna asla izin vermeyeceksiniz. Biz milletimiz bize yetki verdiği müddetçe yolumuza devam edeceğiz. Biz hükmetmeye değil, sizlere hizmetkar olmaya geldi. Sadece başbakanımız değil evlatlarımız ve çalışanlarımız üzerinde çirkin bir oyun tezgahlanıyor.

BU KARDEŞİNİZİN GİZLİ SAKLI BİR İŞİ OLABİLİR Mİ?

Bu kardeşiniz 27 yıl bu ülkede sanayicilik yapmış, sıfırdan gelmiş, yokluğu da varlığı da görmüş, 21 yıldır objektiflerin önünde olan bir kardeşinizin gizli saklı bir işi olabilir mi? Allah’tan başka kimseden korkusu olmayan biriyim. Zafer Çağlayan, ne partisini, ne kardeşlerini, ne de çalışanlarını, ne de Mersinlilerin başını eğecek hiçbir şey yapmadı, yapmayacak da. Allah’a bir tek can borcumuz var. O canı da Allah vermiştir, Allahtan başka da kimse alamaz.

SÖYLÜYORUM SUÇLARIMI

Bu kardeşiniz ne yaptı? Bu kardeşinizin suçu ne? Söylüyorum suçlarımı… 12 yıl Sanayi Odası Başkanlığı yaptım, bu ülkede 6,5 yıldır şanla şerefle bakanlık yaptım, Mersinlilere hizmet ettim.

ZAFER KARDEŞİNİZİ KURBAN ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Bu kardeşiniz Türkiye’de istihdam artsın diye, ülkenin ekonomisi iyi olsun diye uğraştı.
Faiz lobisinin ayağına bastık. Zafer kardeşinizi kurban etmeye çalışıyorlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196