GÜNCEL:
Yeni Akit: Her devrin gazetesi olmadık!

YENİ AKİT'TEN AMATÖR RUHLA PROFESYONEL REKLAM FİLMİ!..

Yeni Akit'ten süper göndermeler:

"Biz; her vakit hakikatı haykırdık, gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk” 


"Gelene Hocam, gidene Paşam demedik!.."

Nankör Kedi, Ütülü Pantolon, Asker Postalı, "Hoca" ve "Paşa"

ERGENEKON'A DA SAHTE HOCALARA DA HAYIR!..


Yeni Akit gazetesinden dev reklam kampanyası. 
"Gelene Hocam, Gidine Paşam Demedik!" sloganıyla dikkatleri üzerinde toplayan Yeni Akit gazetesi, bir yandan "Paralel Yapı" diğer yandan da "Ergenekoncu zihniyet" tarafından hedef alınan milletin çektiklerine vurgu yaparken, toplumun her kesimindeki vatandaşı kavrayan unsurlara yer veriyor.
Reklam girişinde, "Caddede, sokakta günlük hayatına devam eden" vatandaşın kökü dışarıda mahfiller tarafından nasıl rahatsız edildiği ortaya konuluyor.

"NANKÖRLÜK SİMGESİ OLARAK KEDİ!"
Reklam filminin simgelerinden biri de "nankörlük" simgesi olarak kullanılan bir kedi. Bugüne kadar AK Parti iktidarından "her istediklerini alan"  Cemaat Örgütü'nün "Nankör Kedi" ile tasvir edildiği reklam filminde millet masumiyetinin simgesi olarak da "Güvercin"e yer veriliyor.

 

HÜSAMETTİN ÖZKAN-AHMET NECDET SEZER ATIŞMASI
Reklamda "Cemaat Örgütü" için kullanılan "Nankör Kedi" figürü Türkiye gündemine daha önce 28 Şubat sürecinin Cumhurbaşkanlarından Ahmet Necdet Sezer ile Başbakanlarından Bülent Ecevit arasındaki sürtüşmeden dolayı gelmişti. Ahmet Necdet Sezer'in MGK toplantısında Bülent Ecevit'e anayasa kitapçığı fırlattığının Ecevit tarafından kamuoyuna ilan edilmesinin ardından ekonomik kriz patlak vermiş ve ülke büyük açmazların içine düşmüştü.
"Nankör kedi"yi ülke gündemine taşıyan da dönemin güçlü devlet adamlarından Hüsamettin Özkan olmuştu.
Ecevit'in bir zamanlar "Manevi Evlat" olarak nitelendirdiği Hüsamettin Özkan, Ahmet Necdet Sezer'i Ecevit'in Cumhurbaşkanı yaptığını ima etmiş ve dönemin Cumhurbaşkanı için "Nankör Kedi" demişti.

Hüsamettin Özkan'ın yıllar sonra "Ecevitlere karşı" tavır takınması da "Nankör Kedi" kavramını birkez daha gündeme taşımıştı.
Yeni Akit gazetesi, "Nankör Kedi" vurgusunu  son "zaman"ların gündemde en çok yer bulan "Hoca" için kullanması dikkat çekti.  
"Paralel Yapı"nın "Lideri" pozisyonunda bulunan "Hoca"nın Bülent Ecevit'e tam destek vermiş olması da reklam filminin göndermelerinden biri olarak dikkat çekti.
Anlaşılan, reklam kampanyasının ardında profesyonel bir ekip var ve bu ekip Yeni Akit'in mesajlarını çağın idrakine uygun bir formatla veriyor.

“Biz; her vakit hakikatı haykırdık, gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk” cümlesi de "diğer yayın organlarına göderme" olarak dikkat çekiyor.

 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

AK PArti binası PKK saldırısına uğradı...
AK Parti'ye neler oluyor? Muş'un Varto ilçesinde AK Parti ilçe binasını yaktılar. AK Parti üzerinde kara...

Haberi Oku