Öne Çıkanlar bursa Bursaspor Olympiakos çanakkale Futbol

Yanan insanlığın üzerinden tam 21 yıl...

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te bir insanlık dramı yaşandı. Tam 21 yıl önce Sivas'ta Madımak Oteli yakıldı ve 35 kişi yanarak can verdi. Madımak Oteli değildi sadece yanan insanlıktı... 21 yıl önce tam da bugün, tüm dünya Sivas'ta Madımak Oteli'nin yanışını ve insanlığın can verişini izledi. Bugün İnsanlık 21 yılın ardından yüzleşmeye çağırıyor. Madımak Oteli'nde yanan 35 kişi bugün çeşitli etkinliklerle anılacak...

Yanan insanlığın üzerinden tam 21 yıl...

 Sivas'ta 21 yıl önce yakılan Madımak Oteli bugün insanlığı yüzleşmeye çağırıyor. 2 Temmuz 1993'te yakılan ve 35 kişinin ölümüne sebep olan Madımak yangınının üstünden tam 21 yıl geçti. 21 yıl önce Sivas'ta Madımak Oteli değil, insanlık yandı... Yanan insanlık bugün, herkesi yüzleşmeye çağırıyor...

Sivas katliamının üzerinden tam 21 yıl geçti. 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nde yakılarak öldürülen 35 kişi bugün çeşitli etkinliklerle anılacak.

Sivas'ta 2 Temmuz 1993 tarihinde yapılan Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli'nin yakılması ve çoğunluğu Alevi 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan olayların bugün 21'inci yıldönümü. 

35 kişinin hayatını kaybettiği olaylar için Sivas'ta eski Madımak Oteli önündeki anma saat 12. 00'de yapılacak. 

İstanbul'da Kadıköy, Avcılar, Beylikdüzü ve Okmeydanı'ndan akşam saatlerinde anma yapılacak. Ankara, İzmir ve Bursa'da da yürüyüşler düzenlenecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196