Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Üniversiteliye hocadan dayak!

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Ayhan Mete Baygeldi iddiaya göre öğretim üyesinin darpına uğradı. Birinci sınavdan yüksek not alan öğrenci birinci sınavın iptal edilip ikinci bir sınav düzenleneceği söylenmesi üzere itiraz etti. İkinci sınava girmek istemeyen öğrenci hocası tarafından dövüldü.

Üniversiteliye hocadan dayak!

Bu sefer bir ilkokul ve ya ortaokul değil üniversiteden hoca dayağı gündeme geldi. İkinci kez düzenlenecek olan beden eğitimi sınavına girmek istemediğini söylediği öğrenci öğretim üyesi Doç.Dr. U.A.M.'nin kendisini tartakladığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

 BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. U.A.M., beden eğitimi dersinde yaptığı ilk sınavı iptal edince ikinci kez sınav yapmak istedi. İlk sınavdan 85 not alan üniversite öğrencisi Ayhan Mete Baygeldi, iddiaya göre ikinci sınava girmek istemediğini söylediği öğretim üyesi U.A.M., tarafından darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.

Karakolda ifade veren Baygeldi, öğretim üyesinin sert müdahalesinden arkadaşları ve güvenlik görevlileri sayesinde kurtulduğunu söyledi. Baygeldi, şöyle dedi:

“Hoca, ikinci kez sınav yapma kararı almış. Tamamen hocanın kendi düşüncesi ile yapılmış bir sınavdı. Ben de bu sınava girmek istemediğimi söyledim. Bunu söyleyince hoca üzerime yürüdü, boğazımı tuttu. Yumruk atacaktı, güvenlik görevlileri ve arkadaşlarım araya girdi. Kaçtım ama hoca onların elinden kurtuldu, bana yumruk ve tekme atmaya başladı. O kovaladı, ben kaçtım. En son soluğu karakolda aldım."

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Anahtar Kelimeler:
DayaküniversiteliyeHocadan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196