Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Topkapı'da büyük yangın!

Topkapı alt geçidi nedeni belirlenemeyen bir sebeple alev aldı. Çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Topkapı'dan siyah dumanlar yükseldi. Etraftakiler korku dolu gözle yangını seyrederken ekipler yangına müdahale edip söndürmeye çalıştı. Polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Topkapı'da büyük yangın!

Fatih Sultan Mehmed’in 1453 yılında İstanbul’u fethetmesinden sonra 1460 yıllarında yapımına başlanan ve 1478 yılında tamamlanan Topkapı Sarayı alt geçidinde yangın meydana geldi. Sebebi henüz belirnemeyen yangın etraftakilerin korku ve paniğe kapılmasına neden oldu.

 Topkapı Yeraltı Giyim Çarşısı'nda henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Çarşı içindeki yaklaşık 25 dükkandan 4'ü kullanılamaz hale geldi. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık  1 saat çalışması sonucu söndürüldü. 

Topkapı Tramvay Durağı yanındaki Topkapı Yeraltı Giyim Çarşısı'nda henüz belirlenemeyen nedenle saat  14.00 sıralarında yangın çıktı. Bir dükkanda çıkan yangın diğer dükkanlara da sıçradı. Çarşıdaki esnaf yangına müdahale edemeyince durumu itfaiyeye bildirdi. Çarşı özel güvenlik görevlileri tarafından boşaltıldı.  İlk gelen Bayrampaşa itfaiye grubunun takviye istemesi üzerine olay yerine Kocasinan, Bakırköy, Fatih ve Koca Mustafa Paşa gruplarından yardım istedi. Yoğun dumanın kapladığı alt geçide oksijen tüpleriyle inen itfaiye ekipleri alevlere köpükle müdahale etti. Çarşıdan çıkan yoğun duman Edirnekapı'ndan görüldü. 25 dükkandan 4'ü kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ekipleri yangının elektrik kontağından çıkma ihtimali üzerinde duruyor.
Anahtar Kelimeler:
YandıTopkapıAltGeçit

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196