Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

THY çalışanlarını işlerine geri dönüyor!

THY ile Hava İş Sendikası arasında anlaşmazlık sonunda giderildi. Grevde olan 305 THY çalışanı işlerine geri dönebilecek. Hava İş Sendikası Resmi sitesi'nde anlaşmanın hükümlerinin neler olduğu yazılarak duyuruldu.

THY çalışanlarını işlerine geri dönüyor!
Bugün Hava İş Sendikası'nın Resmi Sitesi'nde yapılan açıklamayla 305 THY çalışanına müjdeli haber verildi.Tekrar işlerine iadelerinin kararlaştırıldığı anlaşmayla ilgili Hava İş Sendikası'ndan yapılan açıklama metni şöyle..

Müzakereler müspet sonuç verdi: 305 THY Çalışanı..

THY’ DE GREV SONA ERDİ

24. Dönem Toplu iş sözleşmesi 01.01.2013 – 31.12.2015 tarihlerini kapsayacak şekilde imzalandı.

Hava iş sendikası Genel Başkanı Ali Kemal TATLIBAL ve yönetim kurulu üyeleri ile THY A.O. yönetimi arasında yapılan görüşmelerde mutabakata varıldı.

Anlaşmadan sonra grev çadırına giderek grev pankartını bizzat kaldıran Genel Başkan Ali Kemal TATLIBAL şu açıklamayı yaptı:

Göreve talip olduğumuzda çatışan değil çalışan bir sendika Sloganıyla yola çıktık. 305 arkadaşımızın tekrar işine dönmesi ve grevdeki mağduriyetin giderilip tüm üyelerimizi kucaklamak üzere müzakereleri yürüttük ve mutlu sona ulaştık. Öncelikle tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz.
Müzakereler müspet sonuç verdi: 305 THY Çalışanı..

Yapılan anlaşmaya göre ücretlere 1 yıl %5 + %3 takip eden yıllar içinse her altı ayda bir %3 oranında ücret artışı yapılacaktır. Enflasyonun %3 den yüksek olması halinde fark 6 aylık dilimler halinde ücretlere yansıtılacaktır.

Tüm üyelere bir defaya mahsus olmak üzere 2013 yılında çalıştıkları gün sayısına orantılı olarak 5.500 TL brüt ödeme yapılacaktır.

Sosyal yardım ödemesinde ve diğer sosyal haklarda da önemli kazanımlar elde edilmiştir.

Kabin memurlarının yeni işe girişlerinde uygulanan part-time çalışma kaldırılmıştır.

Rev 3 Uçuş Prosedürünün kaldırılması hususunda da mutabakat sağlanmıştır.

08 Aralıkta Hava- İş bayrağını teslim almamızın ardından kısa bir süre içerisinde sonuç almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da sorunların hızlı ve akılcı şekilde çözülmesi için fedakârlıkla çalışacağız. Sözleşmemizin üyelerimize ve THY camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196