Öne Çıkanlar Direnmek yerel ürünler Burhaniye Ahmet Can Burcu Ali Haydar Konca

TBMM önünde kızları için kendilerini yakmak istediler! Şok eylem

36 aydır kayıp kızlarını bulmak isteyen anne baba TBMM önünde kendilerini benzin döküp yakmak istediler. Ankara'da 36 ay önce kaybolan kızlarını bulamayan anne baba yaptıkları eylem ile Meclis polisini alarma geçirdi.

TBMM önünde kızları için kendilerini yakmak istediler! Şok eylem

36 aydır kayıp kızlarını bulmak isteyen anne baba TBMM önünde kendilerini benzin döküp yakmak istediler. Ankara'da 36 ay önce kaybolan kızlarını bulamayan anne baba yaptıkları eylem ile Meclis polisini alarma geçirdi. 14 yaşında ki kayıp kızlarını bulmak isteyen anne baba alışılmışın dışında bir eylem yaparak TBMM önünde üstlerine benzin döküp kendilerini yakmak istediler. Acılı anne ve baba yaptıkları eylem ile herkesin dikkatini çekti.

 

KENDİLERİNİ YAKMAK İSTEDİLER

Ankara'da 36 ay önce evinden çıktıktan sonra bir daha sonra kendisinden haber alınamayan 14 yaşındaki kızları Melike Toyguncu’nun bulunması için anne, baba ve ağabeyi, TBMM giriş kapısı önünde üzerlerine benzin döküp kendilerini yakmak istedi. Meclis polisi, çakmağı ateşlemeden hemen baba Mahmut Toyguncu'ya müdahale etti. Anne Fatma Kırıcı’nın ise yaka paça gözaltına alınması tepkilere neden oldu.


Öğle saatlerinde kızları Melike Toyguncu’nun 36 aydır kayıp olduğu Fatma Kırıcı, baba Mahmut Toyguncu ve oğulları TBMM Dikmen Kapısı önüne geldi. Anne Fatma Kırıcı kızlarının kayıp olduğunu haykırıp, kızının resminin bulunduğu dövizi açtı. Bu sırada eski eşi Mahmut Toyguncu ise yanında getirdiği benzinin kafasından aşağı döktü. Meclis polisi hemen ailenin bulunduğu yere koştu ve aileye müdahale etti. Baba Toyguncu kendini ateşe vermeden engellendi. Aile üyeleri, yaka paça gözaltına alındı. Polise direnen baba, güçlükle Meclis güvenlik noktasına götürüldü.

'BAŞBAKAN KIZIMI BULSUN'

Aniden gelişen olay nedeniyle anne Fatma Kırıcı’nın polisin sert müdahalesine maruz kaldığı görüldü. Yaka paça gözaltına alınan kadın, “Melike’yi istiyorum. Başbakan’a sesleniyorum, kızımı bulsun. Ben anayım” dedi.

Görevli polislerde, ‘Tamam annecim’ diyerek, kadını kolları ve bacaklarından tutarak polis noktasına götürdü. Bu sırada bazı vatandaşlar kadının bu şekilde gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Melike’nin ağabeyi ise uzun süredir mahkemeye gidip geldiklerini, kardeşini kaçıranlara bir şey yapılmadığını öne sürdü. Devlet büyüklerine yalvardıklarını, kimsenin olaya et atmadığını belirten ağabey, kardeşinin bulunmasını istedi.

36 AYDIR EVİNE DÖNMEDİ

36 ay önce Ankara’nın Sincan ilçesi Ahi Evran Mahallesi'ndeki evinden, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek ablasına form almak için çıkan Melike Koyuncu’dan bir daha haber alınamadı. Ailenin yaptıkları tüm girişimlerinin sonuçsuz kaldığı ve kızlarına bir türlü ulaşamadığı öğrenildi.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196