Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Taksi fiyatları çıldırdı! 3 TL

Ankara'da taksi fiyatları birden bire arttı, gerekçesi ise akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasıymış. ancak akaryakıt'a şuan herhangi bir zamn yapılmadı.

Taksi fiyatları çıldırdı! 3 TL
Ankara'da taksilerin açılış ücreti değişti. Artık taksiye biner binmez 3.10 TL'den başlayacak. Ankara bugün itibariyle taksilere zamlı tarife ile binecek. Daha öce 2.70 TL'den açılan taksimetre açılışı şimdi 3.10'dan açılmaya başlayacak. Kilometre başı ücreti es 2.40 TL'den, 2,70 TL'ye yükseltildi.Ankara'da taksi fiyatları birden bire arttı, gerekçesi ise akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasıymış. ancak akaryakıt'a şuan herhangi bir zamn yapılmadı.
Dün akşam saatlerinde Yenimahalle Halil Sezai Erkut Caddesi'nde bir araya gelen 7 binden fazla taksiciye, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odasından gelen görevliler tarafından taksimetre ayarı yapıldı. 

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanvekili İzzet Yıldırım, iki yıldan bu yana taksilere zam yapılmadığına dikkat çekti. yüzde 12-13 zam yaptılkalrını dile getiren Yıldırım, akaryakıt fiyatlarının sürekli yükselişe geçmesi nedeniyle zam yapma gereksinimi duyduklarını dile getirdi. Vatandaşın durumunu da düşündüklerini belirten Yıldırım zam oranını düşük tuttuk dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196