Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi atölye Musa Karagöz az ışık

Şok Sözler: Devlette Paralel Bir Örgütlenme Var Ama Kim Olduğu Bilinmiyor

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programında sarf edilen " Devlette Paralel Bir Örgütlenme Var Ama Kim Olduğu Bilinmiyor" sözleri büyük ses getirdi. Programda paralel devletle ilgili ilginç sözler yer aldı.

Şok Sözler: Devlette Paralel Bir Örgütlenme Var Ama Kim Olduğu Bilinmiyor
CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programında 'Devlette Paralel Bir Örgütlenme Var Ama Kim Olduğu Bilinmiyor.' sözleri büyük yankı buldu. Paralel devletle ilgili ciddi iddialar gündeme getirilldi.

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular Gazeteci Yazar İsmet Berkan'ı konuk etti.

Berkan iktidar ve cemaat arasında yaşanan gerginliğe ve paralel devlet iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümet ve cemaat arasında yaşanan tartışmalara ilişkin olarak paralel devletin varlığının açık ancak kimse tarafından bilinmediğini söyleyen Gazeteci İsmet Berkan "Türkiye'de bir paralel örgüt var, Fethullah Gülen cemaatinin organizasyonu, hükümet diyor ki bu benim altımı oymak istiyor, darbe yapıyor. Evet, var mı, var. Ama bu kim; Ayşe mi Ahmetmi onu bilmiyorum, bence kimse bilmiyor" dedi.

"İKTIDARA YAKIN MEDYA GERÇEKLERLE OYNAYARAK KÖTÜ BIR SINAV VERIYOR"

Enver Aysever'in sorularını yanıtlayan Berkan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Enver Aysever Türkiye de benzerine az rastlanan şekilde devleti savunan bir gazetecilik var, sizde devletin televizyonunda gazetecilik yapıyorsunuz, devletin televizyonunda muhalefet yapılabilir mi sorusuna, Gazeteci İsmet Berkan: "Kendi görüşleri muhalefete geçtiğinde, muhalefet yapabildiklerini biliyoruz ama iktidardayken muhalif olabilmek, eleştirel olabilmek pek mümkün görünmüyor. Gerçekle bu kadar oynamak doğru değil, bence kötü bir sınav veriyorlar" dedi.

"TÜRBANLI KADININ DÖVÜLME GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEDİM"

Berkan gezi sürecinde varlığının çok tartışıldığı türbanlı bir kadına şiddet uygulandığını içeren görüntülere ilişkin açıklamalarda bulundu. Enver Aysever gezi sürecinde türbanlı bir kadına şiddet uygulandığı iddia edilen görüntüleri gördüğünü söyleyen Berkan'a bu sözlerini hatırlattı. Gazeteci İsmet Berkan, Beşiktaş İskelesinde kucağında çocuklu bir kadının şiddet gördüğünü ve bu görüntüleri savcılıkta başkalarının da izlediğini ifade etti.

"Bu görüntüler savcının elinde. Görüntü şuydu. Kabataş iskelesinde uzaktan çekilmiş bir güvenlik kamerası görüntüsüydü. Kaynağını söylemek doğru değil. Benim çok ilgilendiğim ve önemsediğim bir konu değil bu. Bir kalabalığın arasında kucağında bebeğiyle tacize uğradığını söylüyordu, zannediyorum CHP o sırada Üsküdar'da mitingini bitirmiş ve Taksim'e gidiyor. Kadın o kalabalığın arasına giriyor, çocuk arabasının devrildiği görüyor. Ailenin bu görüntünün paylaşılmaması için gayret içerisinde, Başbakan'ın bir toplantıda bunu paylaşmasından da aile rahatsız. Gazeteci İsmet Berkan görüntüleri yalnızca kendisinin görmediğini savcılığa onlarca insanın çağırılıp izletildiğini söyledi. "Onlarca insan savcılığa davet edildi ve gösterildi bu görüntüler."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196