Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

ŞOK! Kobani Eylemlerinde hayatını kaybeden Mert Değirmenci kimdir?

Kobani eylemleri sırasında hayatını kaybeden genç Mert Değirmenci ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Mert Değirmenci'ye eğer zamanında müdahale edilseydi genç hayatını kaybetmeyecekti.

ŞOK! Kobani Eylemlerinde hayatını kaybeden Mert Değirmenci kimdir?
Kobani eylemleri sırasında hayatını Kaybeden Mert Değirmenci kimdir? Genç hakkında neler söylendi ve ölümü ile ilgili şok iddialar neler. Hepsi sizler için sitemizde!İstanbul Esenyurt’ta 18 yaşındaki Mert Değirmenci’nin Kobani protestolarında çenesinden vurularak ölmesinin arkasından, iki ayrı özel hastanenin ihmali çıktı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan şikayete göre Değirmenci, vurulduktan sonra kendi imkanlarıyla gittiği ilk hastanede yarım saat boyunca doktor bekledi. Hiç kimse müdahale etmediği için gittiği tıp merkezinde ise bir saat boyunca sırada bekletildi. Kan kusunca Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu kez kalbi durdu. En son Çapa Tıp Fakültesi’ne getirildiğinde, bitkisel hayata girmişti. İki günün sonunda hayatını kaybetti. Değirmenci’nin avukatına göre ilk anda müdahale edilmiş olsaydı Değirmenci hayatta kalmış olacaktı. Kobani eylemleri sırasında hayatını kaybeden genç Mert Değirmenci ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Mert Değirmenci'ye eğer zamanında müdahale edilseydi genç hayatını kaybetmeyecekti.

Avukat Devrim Avcı Özkurt’un Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikayet dilekçesine göre; 18 yaşındaki Değirmenci, Kurban Bayramı’nın dördüncü günü olan 7 Ekim’de, amcası ve dayısını ziyaret etmek için evden çıktı. Tekstil işçisi olan Değirmenci, yakın akrabası Fırat Değirmenci ile ilçe meydanında Kobani eylemine yönelik polis müdahalesinin ortasına düştü. Atılan gazlardan etkilenerek ara sokağa kaçan iki akraba, polislerle Özel Esencan Hastanesi’nin sağ tarafından gelen silahlı bir grup arasında sıkıştı. İddiaya göre Değirmenci, çevreye rastgele ateş eden gruptan gelen bir mermiyle çenesinden vuruldu.


ALTI SAATLİK HAYAT SAVAŞI
Yaralandığı halde bilinci yerinde olan Değirmenci, Özel Esencan Hastanesi’ne girdi. Hastanenin acil servisi bomboştu. “Doktor yok mu, yaralı var” diye defalarca bağırdı. Yaklaşık yarım saat boyunca bir doktor ya da sağlık görevlisinin müdahalesini bekledi. Hiç kimsenin yardım etmemesi üzerine akrabaları tarafından alınan Değirmenci, bu kez Elitium Cerrahi Tıp Merkezi’ne götürüldü. “Silahla yaralanmış bir hasta var” denildiği halde görevli doktor, “Sıranızı bekleyin” dedi. Bekleyiş, bir saat sürdü. Değirmencioğlu, bir saatin sonunda kan kusmaya başlayınca kendisine müdahale edildi. Fakat artık çok geçti. Bilincini kaybetmesi üzerine Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne sevk edildi. Hastaneye getirildiğinde kalbi durmuştu. Kalp masajı yapıldıktan sonra Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ni gönderildi ve derhal yoğun bakıma alındı. Değirmenci o saatten itibaren bitkisel hayata girdi ve 10 Ekim’de can verdi. Avukat Devrim Avcı Özkurt, kendileriyle görüştükleri Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi yetkililerinin “Doktorlar erken müdahale etmiş olsaydı Mert yaşayabilirdi” dediğini vurguladı. Bu nedenle Özel Esencan Hastanesi ve Elitium Cerrahi Tıp Merkezi hakkında ‘görevini ihmal suretiyle kişinin ölümüne sebebiyet vermek’ iddiasıyla dava açılmasını istedi. Öte yandan, Değirmenci’nin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında yalnızca iki tanığın ifadesinin alındığı, henüz bir şüpheliye ulaşılamadığı öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196