Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi Musa Karagöz atölye teklifi

Serdar Arseven 'Erdoğan siyonizmin oynunu bozan tek lider'

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Danışmanı ve Köşe Yazarı Serdar Arseven 24 TV'de Betül Soysal Bozdoğan'ın konuğu oldu. Betül Soysal Bozdoğan'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Serdar Arseven çıkardığı Dostmodern Darbe kitabı hakkında bilgiler verdi.

Serdar Arseven 'Erdoğan siyonizmin oynunu bozan tek lider'

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Danışmanı ve Köşe Yazarı Serdar Arseven 24 TV'de Betül Soysal Bozdoğan'ın konuğu oldu. Betül Soysal Bozdoğan'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Serdar Arseven çıkardığı Dostmodern Darbe kitabı hakkında bilgiler verdi.

 

Türkiye önemli bir dönemi yaşıyor ve bu dönemin kitaplaştırılması nasıl aklınıza geldi?

 

7 Şubat 2012  bu işin simgesel başlangıç tarihi. Bizim gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya bu sözü gündeme gledi. Bu söz benim kitabımın içeriğini tam olarak yansıtıyordu.

 

Kitabın kapağında ki üç isim çok manidar neden bu isimler kapağa taşındı?

 

Evet şimdi her üçüde siyonizmin yıktığı isimler ve her 3 isimde siyonizm tarafından hedef gösterilmiştir. Ve Siyonizm bu 3 ismin işini bitirdiğini söylemiştir fakat tarih herkesi hak ettiği gibi ödüllendirir.

 

Abdul Hamit Han 33 sene boyunca siyonizme karşı durmasaydı belki de Türkiye olmayacaktı. Erbakan Hoca'ya Ergenekon hakkında bir soru sormuş olsaydık. ' Dikkatli olun ve Ergenekon konusunda dikkatli olun demişti'. Rahmetli Erbakan Hoca'nın büyük resmi gördüğü şimdi ortaya çıkıyor. Rahmetli Erbakan Hoca'da siyonizme karşı verdiği savaş ile akıllarda kaldı.

Bu soru Cengiz Çandara'da soruluyor ve Cengiz Çandar Erbakan Hoca'yı siyonizmin yıktığını itiraf ediyor. Erbakan hoca bu siyonizm ekonomisini ilk kez dile getiriyor.

 

Rahmetli Erbakan hoca diyorki siyonizm sizi planında öyle bir kullanır ki siz kullanılmıyorum sanırsınız fakat kullanılırsınız dedi. Erbakan Hoca'nın bu sözleri o dönem ve daha öncesinde yaşanan her şeyi çok net bir şekilde açıklıyordu.

AMERİKA İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ GİZLİ DİYALOĞU İLK KEZ ERBAKAN YIKTI

24 TV'de Betül Soysal Bozdoğan'ın sorularını yanıtlayan Serdar Arseven sözlerini şöyle sürdürdü; Türkiye ile Amerika arasında bir yazısız olmayan bir diyalog vardır fakat Erbakan bu diyaloğu yıktı. Erdoğan'ın tam siyonizmin kontrolüne girmesini düşlediler fakat Recep Tayyip Erdoğan böyle biri değil. Recep Tayyip Erdoğan değiştim dedi ve bunun arkasında durdu. Recep Tayyip Erdoğan dünyada güçlü bir lider. Merkel bir lider olarak görünse de bir lider değil benim fikrimce. Fakat Başbakan Erdoğan batmış bir ülkeyi alıp ayağa kaldırdı.

 

Abdulhamit hana baktığımız zaman bitmiş bir ülkeyi ele almış ve bir çok yenilik yapmıştır. Atatürk yeni bir devleti almış fakat başarısı halk tarafından onaylanmamış çünkü seçime girmemiştir. Recep Tayyip Erdoğan bitmiş bir ülkeyi tamamen ayağa kaldırmıştır.

 

Bu dönemde Recep Tayyip Erdoğan lider olarak ön plana çıkmıştır. Recep Tayyip Erdoğan İsrail ve siyonizmin yenilmez bir güç olmadığını kanıtladı. Mavi Marmara konusunda İsrail'den özür diletti. Ecevit 2002 yılında İsrail hakkında konuştuğunda Ecevit zaman geçmeden hemen hastalandı.

 

Cemaat ile hükümet arasında bir dostluk varmıydı?

 

Sosyolojik anlamda incelenmesi gereken bir konu bu. Hizmet cemaati çok farklı bir metadoloji izliyor masonik bir yapının cemaatleşmiş hali. Tuskon'a farklı bir çevreden kişileri sızdırmama konusu gündeme geldi. Masonlukta da böyle bir politika var. Cemaat kesinlikle yapılanmasının içine dışarıdan hiç kimseyi sızdırmaz.  Cemaat yayılma politikası ile hareket ediyor. Cemaat her zaman yayılmacı bir politika izliyor. 

Dini bir cemaat neden böyle bir yapılanma içine girdi?

 

Her grup kendi iyi anlaşacağı kişileri iş başına getirmek ister.  Bir zaman sonra cemaat ve yapılanmalar içinde zaman geçtikçe değişimler başlar. Cemaat bu kırılma noktası olarak Fethullah Gülen'in terör örgütü üyesi olarak yaftalanması sebep gösterilerek yurt dışına çıkartılmasının yolu hazırlanmıştı. Amerika Fethullah Gülen'i yurt dışına atmak ile tehdit etti. Fakat pek çok kişi gidip görüşüp bu işi tatlıya bağladı.

 

Kitabın gelirini İHH'ya neden bağışladınız?

 

Bu süreçte hedef alınan bütün kurumların hepsi milli. Anadoluda başlattığı bir hareket ile İsrail'e diz çöktüren bir oluşum İHH. Mavi marmara uluslararası bir hareketti ve İsrail'in bütün foyasını tüm dünyaya gösterdi.  İHH'ya bana göre bağış yapılması gereken en layık kurum bence İHH. Baktım kitabın satışları iyi gidiyor ve iyi gelir elde edilecek bu gelirin İHH'ya bağışlanmasını uygun gördüm.  İHH başkanı Bülent Yıldırım'ı arayarak hemen bu geliri bağışlamak istediğimi söyledim o da bu konuyu  çok samimi bulduğunu söyledi.

 

Hiç bir kardeşimiz paniği kapılmasın yerel seçimlerden çok güzel bir sonuç çıkacak ve bu kutlu yürüyüş devam edecek. Recep Tayyip Erdoğan'a siyonizm, gafil hareketler engel olamayacak ve Recep Tayyip Erdoğan doğru yoluna devam edecek

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196