Öne Çıkanlar spor Bilecik ziyaret Bursaspor Futbol

Sapanca Gölü'de kurudu. İşte şok görüntü

Mevsim normallerinin altında seyreden yağışlar yüzünden göller bir bir kurumaya yüz tutmaya başladı. Manyas Gölü, Seyhan Gölü derken yürek burkan başka bir görüntü Sapanca Gölü'nden geldi. Gölde ki su seviyesinin gittikçe düşmesinden dolayı vatandaşlar imza kampanyası başlattı.

Sapanca Gölü'de kurudu. İşte şok görüntü
Son yılların en düşük su seviyesinin ölçüldüğü içme suyu kaynağı Sapanca Gölü'nun korunması amacıyla dün başlatılan kampanyada 8 bin 300 imza toplandı.

Balık Tutkunları, Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Kulübü Derneğince "www.suyumadokunma.org" internet sitesi ve Kent Meydanı'nda açılan stant aracılığıyla sürdürülen kampanyada bin 300'ü dijital, 8 bin 300 imza toplandı. Dernek Başkanı Şenol Beriş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampanyanın internet aracılığıyla 14 Şubat'a kadar devam edeceğini belirterek, katımın katlanarak artacağına inandığını söyledi. Kampanyanın sonunda toplanan imzaları TBMM'ye ulaştıracaklarını belirten Beriş, "İmzaları TBMM'ye sunarak, Sapanca Gölü'ndeki sıkıntıları gündeme taşımayı amaçlıyoruz. En azından medya aracılığıyla bu yaşananlardan bazı bürokratların haberi olsun ve rahatsızlık duysun istiyoruz" ifadesini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196